Рубрика | Компании, Украина

В Києві пройшов Третій щорічний форум «Міжнародна торгівля & українська митниця»

В Києві пройшов Третій щорічний форум «Міжнародна торгівля & українська митниця»

14 грудня 2017 року у місті Києві в рамках програми з підтримки суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності  в приміщенні IQ Business Center відбувся Третій щорічний форум «Міжнародна торгівля & українська митниця».

Головним організатором заходу виступило ДП «Держзовнішінформ» у співробітництві з «Crow Horwath AC Ukraine» за підтримки «КМ Партнерів» та «KFundMedia».

Відкрив Форум начальник управління комунікацій та розвитку ДП «Держзовнішінформ» Олег Капштик. «Реформування митної системи можливо тільки шляхом діалогу бізнесу і влади, митних органів та суб’єктів ЗЕД», – підкреслив пан Капштик у вітальній промові.

Перша сесія Форуму була присвячена аналізу проблем сучасного українського експорту та потенційним ринкам збуту для України. ЇЇ відкрив  директор Департаменту міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Рожков, який розповів про тенденції розвитку мережі зони вільної торгівлі і про модернізацію вже преференційованих режимів. «Імплементація зони вільної торгівлі Україна-ЄС є пріоритетним планом діяльності уряду до 2020 року», — зазначив пан Рожков.

З ґрунтовною доповіддю виступила начальник Управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби Ольга Шевченко, яка розповіла про вплив фіто-санітарних заходів на можливості та діючи домовленості щодо міжнародної торгівлі.

Про нові грані режиму вільної торгівлі, що дає приєднання України до Конвенції  Пан-Євро-Мед говорив Співголова робочої групи з міжнародної торгівлі Американської торговельної палати Едуард Злиденний.

На завершення сесії партнер Export Growth Ірина Михалева поділилася з аудиторією як вийти на новий ринок використовуючи інноваційну модель «Digital-експорт».

Другу сесію Форуму відкрив віце-президент ТПП України Сергій Свистіль. Він детально розповів про те як мінімізувати ризики та втрати в експортно-імпортних операціях та про особливості страхування вантажів. «Невірне розуміння портових та торгових звичаїв одна з проблем, пов’язаних із ризиками та втратами», — наголосив доповідач.

Герман Тасліцький,  керуючий партнер ЮК «Правозахист Україна» надав ґрунтовну інформацію щодо правового регулювання укладання та виконання зовнішньоекономічних договорів, розповів про джерела національного та міжнародного права, надав приклади застосування основних конвенцій та надав живі приклади типових контрактів ІСС міжнародної купівлі-продажу.

Керівник практики міжнародного права Jurimex Анна Антоненко розповіла як правильно обирати юрисдикцію зовнішньоекономічного контракту, які при цьому можуть виникнути складнощі та як їх уникнути, коли краще використовувати конвенцію про міжнародний арбітраж та які особливості у вирішені спорів через арбітражні суди.

Завершила другу сесію форуму радник голови Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України Ольга  Костишина,  яка зосередилась на практичних нюансах вирішення спорів між сторонами зовнішньоекономічного контракту. «З урахуванням різних аспектів можна говорити , що наразі Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України є найбільш ефективним та дешевим інструментом вирішення спорів порівняно з іншими судами»,- відзначила пані Костишина.

Головною темою третьої сесії були практичні аспекти митного оформлення та декларування товарів. З доповіддю про визначення і контроль митної вартості виступила Ганна Хабло,  головний державний інспектор Управління митної вартості Департаменту адміністрування митних платежів ДФС України. Про митний контроль прав інтелектуальної власності розповів Олексій Гащицький, головний державний інспектор Департаменту організації митного контролю й оформлення ДФС України. Керівник компанії «ЛАМАРІН» Олександр Лазарєв детально зупинився на можливих проблемах під час оформлення вантажів у різних митних режимах.

На завершення сесії виступила народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики  Тетяна Острікова з доповіддю щодо ефективності митних органів в протидії правопорушенням. Вона зазначила, що на сьогодні на митниці існує проблема в інституційній складовій, а також у Митному кодексі України відсутнє поняття «митних органів», натомість є «орган доходів і зборів», що часто призводить до непорозумінь у судовій практиці. Також вона повідомила, що за її ініціативою планується внесення поправок до законопроекту з метою замінити «орган доходів і зборів» на «митний орган», в зв’язку з чим митний аудит з часом перейде з податкової служби на митницю.

У заключній сесії заходу темою дискусії стали податкові та валютні обмеження, а також можливості для фінансування. Про особливості використання правил трансфертного ціноутворення для цілей митної оцінки розповів Іван Шинкаренко, к. е. н., партнер «КМ Партнери». Він зауважив: «Не слід поспішати з рішенням використовувати документацію ТЦУ для митних цілей, а під час проведення аналізу ТЦУ також враховувати митні ризики, а не лише аспекти податку на прибуток».

Євгеній Кодіс, начальник відділу митного аудиту Управління фінансового контролю й операцій у сфері ЗЕД ГУ ДФС у м. Києві спільно з  Світланою Носенко, начальником Управління фінансового контролю й операцій у сфері ЗЕД ГУ ДФС у м. Києві детально доповіли про розвиток постмитного аудиту та про відповідальність за порушення термінів повернення коштів\товарів.

Під час заходу учасники Форуму обговорили актуальні питання міжнародної торгівлі, а також поточну діяльність та напрямки реформування української митниці. Представники бізнесу ознайомилися з практичними аспектами митного оформлення та декларування товарів, отримали докладну інформацію про потенційні ринки збуту та рекомендації щодо вирішення спорів у арбітражних судах. У ході жвавої дискусії з аудиторією спікери вичерпно відповіли на всі запитання слухачів.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: