Рубрика | Украина

Теплова генерація користується кредитами згідно з діючими правилами  

Теплова генерація користується кредитами згідно з діючими правилами  

Всеукраїнська Енергетична Асамблея інформує, що 6 березня Рада ОРЕ прийняла рішення щодо перенесення терміну повернення кредиту Ощадбанку генеруючими компаніями ТЕС з березня на квітень 2018 року у зв’язку з непередбачуваним похолоданням в кінці лютого на початку березня 2018 року, обтяженого зменшенням споживання природного газу, що спричинило другий зимово-весняний піковий період споживання електроенергії.

Як говориться у повідомленні Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї у соцмережі, оскільки напередодні в засобах масової інформації розгорнулась дискусія навколо того, що теплова генерація начебто безкоштовно отримує кредитні кошти, надається додаткова інформація.

Зокрема:

 • Жодна теплова генерація не користується залученими кредитами безоплатно, а згідно з діючими правилами за користування кредитами (наданими авансами) повертає кошти в ДП «Енергоринок» у розмірі відсотків, встановлених Ощадбанком;
 • Обслуговування по кредитах покладено саме на генеруючі компанії. ДП «Енергоринок» щомісячно стягує відсотки з генеруючих підприємств на основі свого подання та згідно рішень Ради Оптового ринку електричної енергії України. Процедура стягнення коштів з генеруючих компаній визначена Правилами Оптового ринку електричної енергії України (Додаток 2 до Договору між членами Оптового ринку електричної енергії України);

До початку 2018 року відсотки по кредитах щомісячно стягувалися з генеруючих підприємств згідно рішень ДП «Енергоринок»  та затверджувались постановами НКРЕКП.

Починаючи з 1 січня 2018 року додаткові платежі виробнику (тобто, платіж за користування кредитами), які працюють за ціновими заявками, зменшуються за рішенням Ради ринку, а постанова НКРЕКП не передбачається. Тобто платежі по кредитам (або ж так звані « додаткові платежі на зменшення платежів виробникам») здійснюються щомісячно. Наприклад, фактично розподілення плати за користування кредитними коштами між генеруючими компаніями за один з попередніх місяців виглядає так:

ПАТ «ДОНБАСЕНЕРГО»  – 4 675 951 грн;
«ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО»  – 20 073 264 грн;
ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО»  – 10 208 597 грн;
ПАТ «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО»  – 13 889 068 грн;
ТОВ «ДТЕК СХІДЕНЕРГО»  – 3 775 545 грн.

Окрім того:

Відправною точкою для розуміння процесу кредитування теплової генерації є питання: для чого це потрібно і чи можливо без нього обійтися?

Процедура залучення кредитів для накопичення запасів вугілля на складах в літній період для проходження опалювального сезону — не сьогоднішній винахід. На початку літа залучалися кредити, а навесні – повністю погашалися. І тільки в Радянському Союзі, хто пам’ятає, для цих цілей були передбачені безвідсоткові кредити. Зараз це неможливо за будь-яких обставин. Посилення неплатежів споживачів та енергопостачальних компаній тільки збільшили попит теплових електростанцій в кредитних ресурсах.

В завершенні повідомлення говориться, що сьогодні в Україні без використання теплової генерації на вугіллі, навіть з її низьким ККД та екологічним впливом, неможливо забезпечити покриття щодобового графіку потужності ані літом, ані весною, ані взимку. І скоріш за все, найближчі 10-20 років певна частка електроенергії та потужності, яка виробляється ТЕС, залишиться важливим фактором стабільності ОЕС України та надійного постачання електроенергії споживачам.

Всеукраїнська Енергетична Асамблея закликала енергетичне співтовариство, експертне середовище та всіх небайдужих згуртуватися в цей особливий період реформації енергетичного сектору навколо створення рівних стимулюючих умов правил для всіх учасників Ринку електроенергії та з обережністю використовувати окремі непевні факти, які можуть призвести до викривлення сприйняття суспільством реального стану та можливих наслідків.

Автор:

(Всего статей: 4313)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: