Андерс Аслунд: «Північний потік 2» потрібен Росіі з політичних міркувань

Андерс Аслунд: «Північний потік 2» потрібен Росіі з політичних міркувань

Звільнений президентом Трампом державний секретар Рекс Тіллерсон, у минулому високий посадовець компанії ExxonMobil, виступав проти будівництва газопроводу «Північний потік 2». Він вважав, що газопровід викорсиовуватиметься Росією як «політичне знаряддя».

Про це повідомляє «Голос Америки». Як пише Андерс Аслунд з аналітичного центру Atlantc Council, згідно з оцінками, через цей газопровід проходило б 80% нинішнього експорту російського газу до Європи. Проте нинішня політика Європейського Союзу полягає на принципі енергетичної безпеки і диверсифікації джерел постачання.

До Європейського Союзу належать 28 країн, з яких лише три очевидно підтримують проект. Це Німеччина, Нідерланди і Австрія. Великі енергетичні комапнії цих країн підписали контракти з «Газпромом». 20 із 28 країн неохоче ставляться до проекту, і лише східноєвропейські країни голосно й однозначно протестують проти нього.

Як сказав колишній держсекретар Тіллерсон, головна мета Росії, пов’язана з побудовою «Північного потоку 2» – політична. Це частина економічної війни з Україною, підкреслює Аслунд. Тепер Москва хоче позбавити Україну прибутків з транзиту газу, що дає 2-3% ВВП. Отже чи прихильники побудови газопроводу підтримують дії агресора, питає автор – чи захищають українських жертв.

На Заході підкреслюють, що «Газпром» надійний, але цього не скажуть східноєвропейські партнери. «Газпром» відомий тим, що може припинити постачі Східній Європі навіть серед морозної зими. Починаючи з 1991-го, до 2006 року Росія припиняла постачі 55 разів, причому «Газпром» зробив це 16 разів.

«Газпром» перебуває під контролем Кремля, який у ставленні до всіх колишніх сателітів керується політичними міркуваннями. Він виступав проти вільного ринку, визначав ціни на дуже високому рівні і використовував свою монополію на ринку. Такі країни, як Болгарія, Естонія, Фінляндія Латвія, Литва і Словаччина мали лише одного постачальника – «Газпром».

Як нагадує Андерс Аслунд у виданні The Hill, недавно «Газпром» програв у Стокгольні арбітраж на користь «Нафтогазу». Він також без попередження припинив постачі газу. І знову виявися ненадійним постачальником, який керується політичними міркуваннями. Отже колишній державний секретар Тіллерсон був правий, пише співробітник аналітичного центру Atlantic Council, що «Північний потік 2» не є в інтересах ані Сполучених Штатів, ані Європи.

Автор:

(Всего статей: 9789)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: