Рубрика | Официоз, Украина

Голова Держенергоефективності проти впровадження аукціонів на ринку «зеленої електроенергії» до досягнення 11%

Голова Держенергоефективності проти впровадження аукціонів на ринку «зеленої електроенергії» до досягнення 11%

Впровадження аукціонів на квоти з продажу «зеленої електроенергії» є доцільним після досягнення частки відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в загальному енергобалансі України на рівні 11% з нинішніх 1,5%, вважає глава Державного агентства енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук.

Про це повідомляє «Інтерфакс». «Ми взяли на себе зобов’язання досягти 11% у 2020 році, 25% — у 2035 році. Чи можемо ми досягти цього навіть за нинішнього високого тарифу, який у нас на сьогоднішній день є? …При запровадженні аукціонів досвід і статистика показують, що розвиток (ВДЕ) загальмовується?», — сказав він, віистпаючі на круглому столі «Впровадження конкурентних інструментів закупівлі «зеленої» енергії в Україні «.

За словами С.Савчука, у Німеччині після введення системи аукціонів, введення в експлуатацію ВДЕ знизилось з 26 ГВт до 1,3-1,5 ГВт. На його думку, уповільнення розвитку ринку може бути пов’язано з обтяжливою участю в аукціонах для підприємств малого та середнього бізнесу через високі транзакційні витрати — планування, техніко-економічні обґрунтування, оцінки ризиків, а також ризик не отримати прибуток від інвестицій.

«Тобто ми можемо написати хороший закон про аукціони, а далі не зайде жоден інвестор, і у нас залишиться лише закон», — сказав голова Держенергоефективності.

Він також зазначив, що інші країни вводили систему аукціонів лише після досягнення значної частки вироблення електроенергії підприємствами «зеленої енергетики».

Він назвав позитивні сторони запропонованого комітетом законопроекту, зокрема, гарантоване придбання електроенергії за фіксованою ціною.

Як повідомлялося, комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки представив концепцію ціноутворення для підприємств ВДЕ, запропонувавши закріпити її положення окремим законом. Відповідно до неї, в Україні з січня 2019 року необхідно впровадити аукціони з продажу квот підприємствам «зеленої електроенергії», на яких їхні учасники конкуруватимуть пропозицією більш низького тарифу, що запропоновано закріплювати на 15 років. Щорічні квоти визначатиме Кабінет Міністрів за поданням Міністерства енергетики та вугільної промисловості з консультаціями «Укренерго». Механізм аукціонів запропоновано поширити на всі проекти понад 5 МВт у сонячній і 10 МВТ — у вітровій енергогенерації, залишивши більш дрібні на нинішній системі фіксованого «зеленого тарифу».

Як напередодні повідомляв «Термінал», в Україні «зелені тарифи» на електроенергію збережуться до 2030 року. Про це заявив в.о. голови комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Домбровський за підсумками круглого столу «Впровадження конкурентних інструментів закупівлі« зеленої »енергії в Україні», на якому обговорювалися нові підходи до стимулювання виробництва енергії з поновлюваних джерел.

Автор:

(Всего статей: 17843)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление
 • Анатолій Вдовиченко

  При наших злиднях і рівні корупції «зелені тарифи» наносять суттєву шкоду енергоефективності і в цілому економіці країни,тому що відволкають велику увагу і значні ресурси від справжніх проблем в енергетиці при нікчемних результатах. «… всі ті, хто будуть створювати перешкоди політиці енергонезалежності, будуть оголошені ворогами держави. Я терпіти того не буду. Всім потрібно надавати рівні умови, дозволи при дотриманні існуючих вимог, — сказав Володимир Гройсман в Полтаві 23.11.2017. Так ось С. Савчук за своїми шкідливими діяннями підпадає під таку ознаку. Конкуренція, аукціони — обовязкова умова зелених тарифів, а також усім ВДЕ, але без окремого закону.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: