VII Щорічний міжнародний форум з конкуренційної політики — підсумки

VII Щорічний міжнародний форум з конкуренційної політики — підсумки

15 – 16 березня в м. Києві відбувся VII Щорічний міжнародний форум з конкуренційної політики, організований Антимонопольним комітетом України спільно з Фондом розвитку конкуренції.

Про це повідомляє «Термінал» із посиланням на Прес-службу Антимонопольного комітету України.

З вітальним словом до учасників звернувся Андрій Іванчук – народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики. Відкриваючи цьогорічний Форум, він зазначив: «Нам вдалося в парламенті прийняти Закон, який дозволяє АМКУ відмовити в отриманні дозволу на злиття (концентрації) за транзакціями, які підпадають під дію персональних санкцій, запроваджених РНБО. Також Верховною Радою України у першому читанні було прийнято законопроект стосовно посилення загальної ефективності АМКУ, в якому зміни розроблялись з урахуванням рекомендацій ОЕСР у 2016 році, що дозволить Комітету мати пряме примусове виконання рішень щодо накладення штрафу та спрощення механізму отримання дозволу на концентрації».

Юрій Терентьєв разом із співголовою експертної ради Фонду розвитку конкуренції Хасаном Какая відкрили першу сесію Форуму на тему: «Інклюзивна (всеохоплююча) конкуренційна політика – основа розвитку економіки України. Міжнародний досвід». У рамкух першої сесії з промовами виступили Голова, Комітету з питань конкурентної політики та законодавства ОЕСР Фредерік Жені, Почесний професор з питань конкуренції The George Washington University Білл Ковачич, Голова Ради з питань конкуренції Литовської Республіки Шарунас Кесераускас, заступник Голови Антимонопольного відомства Словацької Республіки Борис Грегор,  член Ради з питань конкуренції Латвійської Республіки Іварс Касаліс, технічний радник-консультант АМКУ проекту технічної допомоги USAID Федеральної торгової комісії США Джон Хілке.

Ю. Терентьєв зазначив: «Активна нормотворча робота АМКУ як в розвитку профільного конкуренційого законодавства та наближення його до практик ЄС, так і активна участь у процесах реформування інших галузей економіки, включення механізмів конкуренції до нормативно-правових актів різних рівнів є свідченням ефективної роботи відомства. Не зважаючи на збільшення порогів концентрацій у 2016 році, кількість заяв у 2017 році щодо отримання дозволу на концентрацію збільшилась, що свідчить про довіру до АМКУ, а також про підвищення культури ведення бізнесу в України в цілому».

Модеруючи другу панельну дискусію Форуму «Політика ОЕСР для покращення рівня життя в Україні», Старший експерт з питань конкуренції ОЕСР Сабін Зігельскі, сказала: «Держзакупівлі — це одна із найулюбленіших сфер картерних змов. Думаю, що треба стежити за тими пропозиціями, які пропонують ціну, формувати більш жорсткі умови аби ті доходи, що отримує держава від цих закупівель, йшли на благо суспільства. Чим менше розвинена конкуренція – тим більше корупції, і навпаки, якщо немає корупції, то конкуренція розвивається».

У рамках другої сесії з промовами також виступили Ю. Терентьєв, Старший проект-менеджер ОЕСР Габріела Міранда та  Радник з питань боротьби з корупцією в Україні ОЕСР Марина Цапок.

На прес-брифінгу під час презентації Звіту Антимонопольного комітету України за 2017 р. Голова АМКУ сказав: «Більше двох років я очолюю АМКУ – орган, покликаний опікуватись питаннями, пов’язаними з конкуренцією та її захистом. Орган, від ефективної діяльності якого суттєво залежить усунення перешкод розвитку національної економіки та добробут кожного громадянина. У 2017 році ми продовжили процес розбудови нового сучасного професійного та прозорого відомства.

Минулого року формат річного звіту був принципово змінений: від статистики про кількість вжитих дій ми перейшли до аналізу стану основних ринків та ідентифікації проблем, що заважають їх розвитку. Головна увага приділялась тому, яким саме чином активні дії органів АМКУ призвели до вирішення таких проблем. Було також запроваджено показник економічного ефекту від втручання АМКУ, як основний показник ефективності. Цього року структура річного звіту залишилась такою самою – для того, щоб можна було простежити проблематику і пріоритети АМКУ із року в рік».

Тему «Чотири роки реформ в Україні: стан конкуренції на стратегічних ринках» було розглянуто у третій частині заходу. У рамках цієї сесії з промовами виступили: Перший заступник Голови Антимонопольного комітету  України – державний уповноважений Марія Ніжнік, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, Голова Директорату економічного аналізу Бюро з питань конкуренції Канади Алекса Джендрон О’Доннел, Заступник директора Секретаріату Енергетичного Співтовариства Дірк Бушле і технічний радник-консультант АМКУ проекту технічної допомоги USAID Департаменту юстиції США Чандра Мазумдар. Модератором третьої сесії був Голова Правління Фонду розвитку конкурентоспроможності Сергій Цівкач.

Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, виступаючи у третій Сесії, зазначив: «Важко сказати, що реформа публічних закупівель повністю завершена, ми знаходимось десь на половині шляху, але наразі у нас є офіційно затверджена дорожня карта імплементації європейського законодавства, якою ми рухаємось. З точки зору конкуренції, зростає кількість учасників торгів як вітчизняних, так і міжнародних. В Україні наразі доля малого та середнього бізнесу, яка бере участь у закупівлях, більше ніж в ЄС. Але у нас все ще є досить суттєва частка тендерів, які не відбуваються саме через те, що не приходить велика кількість учасників і це є проблема не тільки якості конкуренції, а й проблема підготовки тендерної документації, професійності роботи тендерних комітетів тощо.

Одна з проблем конкуренції – це те, що тендери часто структуруються таким чином, що вони не дуже цікаві для ринку. Тому наша дорожня карта імплементації полягає в тому, що ми рухаємося від вирішення все ще складного для нас питання: «як забезпечити школи харчуванням?» до подальшої роботи у сфері централізації закупівель. Переконаний, що вже у другому півріччі у нас буде створено повноцінні центральні закупівельні організації. Хоча і здається, що централізація звучить погано, але це допоможе, аби не робити «псевдо» тендери, або дрібні чи малі, досить непрофесійні публічні закупівлі, на які ніхто не приходить. Тут ми дуже розраховуємо на співпрацю з АМКУ».

Виступаючи з промою у третій сесії, М.Ніжнік, зазначила свою позицію: «Незважаючи на те, що навантаження на Антимонопольний комітет, мені здається, в десять разів збільшилось після прийняття реформ публічних закупівель не тільки на орган оскарження АМКУ, а й на Департамент розслідування Комітету, який безпосередньо розглядає змови на торгах. Проте ці реформи є дійсно важливі і Комітет відноситься до них позитивно, адже вони впливають на розвиток і захист конкуренції, вони надали можливість виявляти антиконкурентні практики, які стосуються дискримінаційних умов, надання привілегій та переваг для певних учасників. Завдяки Системі публічних електронних закупівель ProZorro, виявлення змов на торгах з’ясовується набагато легше».

Щодо реформування стратегічної галузі, М.Ніжнік зазначила, що «саме в енергетиці відбуваються найбільш значимі для конкуренції реформи. При цьому, розуміючи важливість для конкуренції правил гри, за якими будуть працювати учасники, оператори ринку та споживачі, Комітет активно долучився до розробки вторинного законодавства».

Четверта панельна дискусія була присвячена останнім тенденціям розвитку конкуренційного законодавства та судочинства, модераторами виступили Співголова Експертної Ради Фонду розвитку конкурентоспроможності Олександр Мельниченко та директор юридичного Департаменту Антимонопольного комітету України Даніїл Федорчук.

Відкриваючи четверту сесію Форуму, О. Мельниченко, зазначив: «Зараз від діяльності Верховного Суду значною мірою залежить майбутнє розвитку конкуренційної політики і не лише її правозастосування, оскільки Верховний Суд переглядаєте справи із стратегічними і соціально важливими ринками, де вплив цих рішень на майбутнє України буде вирішальним».

У цій сесії взяли участь такі спікери: Народний депутат України; Співголова Міжфракційного депутатського об’єднання «Захисту економічної конкуренції» Леонід Козаченко, Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Ірина Булгакова, Член Правління Ради з питань конкуренції Румунії Космін Белакуренцу, Віце-президент Турецького конкуренційного відомства Куршат Унлусой, Голова  Відділу апеляцій Управління з питань захисту конкуренції Чеської Республіки Майкл Мікулік, а також Заступник голови Громадської ради при АМКУ; радник ЮФ «Саєнко Харенко» Олександр Нагорний.

У заключній частині Форуму його учасники говорили про контроль за державною допомогою суб’єктам господарювання.

Державний уповноважений АМКУ Анна Артеменко, відкриваючи останню сесію Форуму, наголосила: «Питання реформування державної допомоги має стати невід’ємною складовою системи захисту конкуренції, адже це не лише про міжнародні зобов’язання України, які ми повинні виконувати, це також про прозорість, тому що станом на сьогодні жоден орган державної влади не може відповісти на питання «скільки щорічно держава витрачає на підтримку бізнесу», це про рівні умови, це про конкурентний нейтралітет, це про створення сприятливого конкурентного середовища, неможливість спотворення конкуренції внаслідок певних дій органів влади і, як наслідок, реформування порядку надання державної допомоги має стати невід’ємною частиною ефективної національної системи управління державними фінансами».

Також з промовами у цій сесії виступили: в.о. директора Департаменту державної допомоги Антимонопольного комітету України Оксана Чабанюк, Радник з юридичних питань Секретаріату Енергетичного Співтовариства Марі-Тереза Ріхтер, Перший секретар Представництва Європейського Союзу в Україні Хосе-Мануель Ернандес Мартінес, а також заступник Бізнесу-омбудсмена України Ярослав Грегірчак.

Як нагадує прес-служба УМКУ, щорічний міжнародний форум з конкуренційної політики є інформаційним майданчиком для обміну міжнародним досвідом у сфері конкуренції та напрацювання пропозицій щодо вдосконалення конкурентної політики, права та правозастосування в Україні, в якому взяли участь керівництво Антимонопольного комітету України, представники Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, органів судової влади, Перший серетар Представництва Європейського Союзу в Україні Хосе-Мануель Ернандес, Голова Комітету з питань конкуренції ОЕСР Фредерік Женні, Почесний професор з питань конкуренції The George Washington University Білл Ковачич, керівники та представники конкурентних відомств Канади, Туреччини, Латвії, Литви, Румунії, Чехії та Словаччини, представник Федеральної торгової комісії США Джон Хілке, а також  ділове та експертне співтовариство, міжнародні експерти, представники профільних асоціацій, бізнес-кіл, громадськості та ЗМІ.

Як напередоні передавав «Термінал», 15 березня 2018 року в місті Києві на високому представницькому рівні відбудеться VІІ Щорічний міжнародний форум з конкуренційної політики, організований Антимонопольним комітетом України спільно з Фондом розвитку конкуренції. АМКУ запрошує до участі.

Автор:

(Всего статей: 8800)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: