Україна та Литва обговорили перспективні напрямки співробітництва

Україна та Литва обговорили перспективні напрямки співробітництва

Відбулася робоча зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика із Міністром енергетики Литовської Республіки Жигімантасом Вайчюнасом.

Як повідомляє прес-служба Міненерговугілля, у зустрічі також взяла участь заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, фахівці Міненерговугілля, Мінрегіонбуду, Держенергоефективності, ЧАЕС, ДАЗВ, НАК «Нафтогаз України», НЕК «Укренерго».

Під час зустрічі обговорили низку питань взаємовигідного співробітництва. Зокрема йшлося про організацію роботи в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством енергетики Литовської Республіки стосовно стратегічної співпраці у сфері енергетики, який підписано 8 грудня минулого року у Литві в рамках візиту Президента України Петра Порошенка.

Також порушили питання протидії проекту «Північний потік-2», обговорили можливості співпраці щодо використання досвіду Литви у закритті Ігналінської атомної електростанції, питання малих терміналів скрапленого газу (small-scale LNG terminal) тощо.

Міністр підкреслив зацікавленість України у співпраці з Литвою. Також наголосив, що Україна цінує незмінну та тверду позицію у питанні щодо реалізації російського проекту «Північний потік-2».

«Зазначений проект суперечить політиці ЄС щодо принципу диверсифікації джерел та маршрутів постачанняенергоресурсів та збільшує залежність Європи не тільки від одного постачальника, а й від одного транзитногонапрямку», — зазначив Ігор Насалик.

У цьому контексті повідомив про наміри України та Литви щодо підписання Спільної заяви з приводу будівництва Північного потоку-2 та запевнив, що така заява має надати істотний імпульс для об’єднання зусиль та слугуватиме яскравим прикладом відстоювання власних позицій та інтересів.

Щодо стратегічної співпраці Міністр зазначив, що відповідно до вищезазначеного Меморандуму заплановано започаткування діяльності Робочої групи. Міністерство на сьогодні на експертному рівні сформувало склад української частини Робочої групи. Для активізації співпраці запропоновано утворити підгрупи за напрямками, які більш детально опрацьовуватимуть питання співпраці, серед яких енергетична безпека та диверсифікація джерел та шляхів постачання енергоресурсів; обмін досвідом щодо виведення з експлуатації та демонтажу атомних електростанцій; газова сфера, розвиток співпраці у сфері відновлюваних джерел енергії та енергоефективність.

Під час зустрічі заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко прокоментувала питання щодо транзиту газу до європейських країн: «Україна завжди була та залишається надійним транзитером газу, і надалівиконуватиме цю функцію, забезпечуючи безпеку постачань європейським споживачам».

Описала кризову ситуацію, що склалася на початку березня цього року, у зв’язку з невиконанням ПАТ «Газпромом» своїх зобов’язань. При цьому наголосила, що Україна для забезпечення безперебійного транзиту газу в ЄС була змушена обмежити постачання газу для своїх споживачів, у тому числі шляхом закриття дитячих і навчальних закладів, понесення додаткових витрат для забезпечення нетипової схеми роботи ГТС та вимушеної додаткової закупівлі природного газу на європейському ринку на тлі пікових цін та дефіциту газу через аномальне похолодання також і в Європі.

З питань використання ядерної енергетики Сторони досягли порозуміння з питань безпеки експлуатації АЕС, дотримання високих стандартів і принципів, закладених у міжнародно-правових документах, у тому числі прийнятих під егідою МАГАТЕ, спрямованих на забезпечення ядерної безпеки, фізичної ядерної безпеки, нерозповсюдження та гарантій. При цьому було наголошено, що важливим є спрямовування спільних зусиль на поліпшення екологічного, радіаційного моніторингу з метою захисту населення і охорони навколишнього середовища. Також важливим елементом гарантування безпеки є проходження стрес-тестів (оцінки безпеки) енергоблоків АЕС за різними напрямками.

Литовська сторона запевнила у підтримці позиції України та зазначила, що потрібно задіяти усі політичні важелі для врегулювання проблем та безпеки постачання газу до регіонів.

Автор:

(Всего статей: 18108)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: