Шляхи ефективного виконання Меморандуму про співпрацю України та Литви у «чистій» енергетиці

Шляхи ефективного виконання Меморандуму про співпрацю України та Литви у «чистій» енергетиці

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом та литовськими урядовцями обговорили конкретні кроки імплементації Меморандуму про співпрацю двох країн в енергетиці, у тому числі у відновлюваній, підписаного 8 грудня 2017 р. у рамках візиту Президента України Петра Порошенка до Литви.

Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

Литовську сторону у перемовинах також представили Віце-міністр енергетики Литви Відмантас Мацевічюс, Посол Литви в Україні Марюс Януконіс, Повноважний міністр Посольства Литви в Україні Гвідас Кєрушаускас, генеральний директор біопаливної біржі «Baltpool» Андрюс Смалюкас.

Сергій Савчук презентував литовським урядовцям здобутки України у розвитку «чистої» енергетики, законодавчі стимули для бізнесу, ресурсний та інвестиційний потенціал у цій сфері.

Голова Агентства разом із Головою правління Біоенергетичної асоціації України (БАУ) Георгієм Гелетухою та керівником проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діаною Корсакайте звернув особливу увагу литовців на розвиток біоенергетики України і шляхи взаємовигідного партнерства саме у цій сфері.

Литва має надзвичайно успішний досвід заміщення споживання газу альтернативними видами палива. Як повідомив Віце-міністр енергетики Литви Відмантас Мацевічюс, Литва збільшила використання біомаси у секторі теплопостачання із 19% у 2010 р. до 69% у 2017 році. У планах — підвищити цей показник до 80% у 2020 році.

Справа в тому, що Литва поставила за основну мету — зменшення ціни на тепло та надання пріоритету місцевим видам палива.

Одним із інструментів досягнення мети стало створення біопаливної біржі «Baltpool», про яку розповів її генеральний директор Андрюс Смалюкас. Після створення цієї біржі ринок біомаси у Литві почав функціонувати більш ефективно та прозоро. Частка біомаси, придбаної через неї, зросла з 1% у 2013 р. до 86% у 2016 році.  Вартість біомаси знизилася на 40% у 2015 р. порівняно з 2012 роком.

Своєчасна реформа сектору біомаси дозволила підвищити конкурентоспроможність виробників тепла «не з газу» та призвела до суттєвого падіння цін на опалення в Литві на 35-40%.

5_29

Литовська сторона запевнила, що створення подібної біопаливної біржі в Україні сприятиме розвитку прозорого та конкурентного ринку біомаси. Це буде справжня «success story» в країні, яка активно відповідає на «газові виклики» та має такий великий ресурсний потенціал.

За результатами зустрічі домовилися продовжити співпрацю та сконцентруватися на таких завданнях:

Разом опрацювати питання створення біржі біомаси в Україні за підтримки ЄС, у тому числі у рамках так званого «Європейського інвестиційного плану для України»;

Організувати візит делегації України до Литви за участю урядовців, парламентарів та експертів для обміну досвідом щодо створення електронної платформи торгівлі біопаливом;

Спільно із литовською стороною опрацювати законопроект щодо розвитку ринку твердого біопалива, розроблений Держенергоефективності разом із парламентарями та експертами.

Автор:

(Всего статей: 18108)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: