Транзит газу: Насалик назвав мінімальний обсяг, на якому наполягатиме Україна

Транзит газу: Насалик назвав мінімальний обсяг, на якому наполягатиме Україна

Україна наполягатиме на збереженні транзиту газу після 2019 року в обсязі не менш ніж 40 млрд кубометрів, оскільки у іншому разі це буде економічно невигідно.

Про це у коментарі журналістам сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, повідомляє Укрінформ.

«Україна не піде на такі об’єми, тому що для України вони будуть економічно не вигідними. Тобто, нам треба буде вкладати кошти, щоб прокачувати такі об’єми газу», — сказав Насалик.

Він нагадав, що Єврокомісія запевнила, що докладе усіх зусиль, щоб зберегти транзит газу Україною.

«Ми будемо битися, щоб зберегти транзит більш ніж 40 млрд кубометрів», — додав Насалик.

Як повідомлялося, раніше голова правління російського Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів «Північний потік-2» (Nord Stream-2) і «Турецький потік» транзит російського газу через Україну впаде в 10 разів.

Пізніше Міллер повідомив, що Газпром готовий зберегти транзит територією України, але в обсязі не більше ніж 10-15 млрд кубометрів.

Голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв повідомив, що можливе припинення транзиту російського газу через Україну завдасть шкоди економіці країни в розмірі приблизно 3,5 млрд дол., що дорівнює майже 3% ВВП держави.

Наприкінці березня компанія Nord Stream-2, засновником і єдиним акціонером якої є Газпром, отримала дозвіл на прокладку ділянки «Північного потоку-2» у водах виключної економічної зони Німеччини в Балтійському морі. Уряд Фінляндії також дозволив будівництво газопроводу у своїй виключній економічній зоні.

Компанія Nord Stream-2 має намір почати будівництво «Північного потоку-2» у 2018 році і завершити його до кінця 2019 року.

5 квітня 2018 року український парламент ухвалив постанову «Про звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства про неприпустимість будівництва газопроводу Nord Stream-2 і монополії Російської Федерації на газових ринках світу».

Автор:

(Всего статей: 19172)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: