Рубрика | Торгівля, Україна

Порошенко проситиме Раду невідкладно змінити закон про публічні закупівлі

Порошенко проситиме Раду невідкладно змінити закон про публічні закупівлі

Президент Петро Порошенко після розгляду всіх пропозицій внесе до Верховної Ради  законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» як невідкладний.

Про це він заявив на нараді щодо обговорення відповідного проекту закону, повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу глави держави,

«Ми зібралися для того, щоб обговорити, прийняти остаточне рішення, затвердити кінцевий варіант і подати до Верховної Ради, в тому числі визначивши його як невідкладний, законопроект, який передбачає зміни до закону «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України», — сказав Президент.

За його словами, відповідні законодавчі зміни зроблять роботу системи публічних закупівель ProZorro ефективнішою та закриють для корупціонерів низку способів обійти її.

«Головна мета, яку має цей законопроект — це зберегти всі позитивні напрацювання ProZorro і не дати аж ніяк нікому дискредитувати цю систему», — зазначив глава держави.

Він нагадав, що завдяки ProZorro у 2017 році вдалося заощадити більше 27 млрд грн коштів бюджету. Система публічних закупівель показує «надзвичайно переконливі результати і як ключовий чинник боротьби з корупцією, і щодо прозорості державних закупівель, і щодо підвищення довіри з боку інвесторів», наголосив Порошенко.

Водночас Президент зауважив, що за час роботи системи були і є ті, хто намагається всіляко обійти публічну процедуру торгів, користуючись певними неузгодженостями в технологіях, намагаються маніпулювати з цифрою і сумою допорогових закупівель, зловживають правом на оскарження результатів торгів тощо. Саме це і створило потребу у розробці та внесенні змін до чинного закону про публічні закупівлі, «аби не допустити зниження ефективності використання бюджетних коштів та забезпечити ефективне функціонування системи ProZorro».

Серед конкретних кроків, які пропонуються для поліпшення роботи системи електронних закупівель, Порошенко назвав, зокрема, підвищення відповідальності тих, хто планує брати участь у тендері, але не планує постачати товар, маючи єдину мету — зірвати конкурс, «пропонуючи нереальні, демпінгові ціни і не збираючись постачати послугу».

Глава держави також вважає за доцільне знизити вартість допорогових закупівель на товари та послуги з 200 тис. до 50 тисяч гривень, при цьому спростивши процедуру допорогових закупівель на незначні суми.

Президент підкреслив, що проект змін до закону «Про публічні закупівлі» вже практично готовий і має надійти до Верховної Ради до наступного пленарного тижня, запланованого на 17-20 квітня.

Учасники наради висловили підтримку законопроекту. Зокрема, перший віце-прем’єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів розповів, що за минулий рік відбулося 869 тис. тендерів зі 128 тисячами учасників і було підписано угод на суму 500 млрд грн.

А заступник глави АПУ Дмитро Шимків нагадав, що система ProZorro отримала більше 5 міжнародних нагород. «І це є прикладом того, що українські розробки, українська ідея є одною з лідерів у світовому просторі з державних закупівель і, як підкреслив Президент, основним інструментом антикорупційної боротьби. І головне – в цю систему повірив бізнес», — зазначив він.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: