На ЮУАЕС стартувала пре-місія експертів МАГАТЕ в рамках місії SALTО

На ЮУАЕС стартувала пре-місія експертів МАГАТЕ в рамках місії SALTО

В Україні місія SALTО пройде вперше. Енергоблок №3 ЮУАЕС (строк проектної експлуатації збігає 2020 року) стане пілотним, на якому експерти МАГАТЕ випробують методологію програми з перевірки аспектів безпеки довгострокової експлуатації енергоблоків за новими, переглянутими на початку нинішнього десятиліття підходами.

Про це повідомляє прес-служба НАЕК «Енергоатом».

«На Южно-Українській АЕС 17 квітня стартувала пре-місія експертів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) в рамках місії SALTО — позабюджетної програми з перевірки аспектів безпеки довгострокової експлуатації енергоблоків. До команди місії SALTО увійшли експерти з Австрії, Чехії, Болгарії, Аргентини, Індії та Великобританії. У якості спостерігачів запрошено фахівців з Аргентини, Швеції, Китаю та Південної Африки. Підсумки роботи команда підіб’є 25 квітня» — повідомляє прес-служба.

У рамках підготовки блока до роботи в понадпроектний період для приведення його у відповідність сучасним вимогам безпеки реалізується великий обсяг робіт з обстеження, заміни, реконструкції та модернізації обладнання. У цьому процесі широко використовується досвід, накопичений під час аналогічних заходів на блоках №1 і №2, експлуатацію яких рішенням колегії ДІЯРУ продовжено відповідно до  2023-го та 2025 років.

Вітаючи гостей, генеральний директор Южно-Українського енергокомплексу  Володимир Лісніченко підкреслив значущість зустрічі для фахівців атомної станції. «Нам важливо отримати оцінку відповідності міжнародним стандартам заходів, що реалізуються на блоці №3 у рамках його понадпроектної експлуатації», — зазначив він. Южно-українські фахівці очікують також пропозицій з конкретних аспектів діяльності атомної станції. Зокрема, з проведення громадських слухань у рамках продовження строків експлуатації енергоблоків і з управління їхнім старінням.

За словами експертів, більшість експлуатуючих АЕС організацій сьогодні йдуть шляхом продовження експлуатації. Для українських атомних станцій це технічно обґрунтовано, тому що запаси, які були закладені консервативним підходом в процесі проектування вітчизняних атомних енергоблоків у 60-і та 70-і роки минулого століття, досить великі. Єдина сфера уваги МАГАТЕ в цій області — переконатися, що роботи з продовження експлуатації забезпечують подальшу безпечну експлуатацію АЕС.

Під час пре-місії SALTО на южно-українському майданчику експерти проведуть перевірку за 6 областями діяльності АЕС. Область А торкається організації та функції, управління модифікаціями; В — аналізу та вибору елементів для продовження строку експлуатації (ПСЕ), програми ПСЕ; С — управління старінням механічних компонентів; D — управління старінням компонентів систем контролю та управління; Е — управління старінням будівель і споруд; F — людського чинника, управління знаннями у процесі ПСЕ.

Пре-місія, що проходить на ЮУАЕС, — перша фаза великої програми. Після неї, в кінці 2019 року, пройде повномасштабна місія, а через два роки — у кінці 2021-го — контрольна місія SALTО.

Керівник команди експерт МАГАТЕ Роберт Криванек, ведучи мову про завдання цієї місії, підкреслив, що перевірка SALTО має декілька цілей, головна з яких — формування в приймаючої сторони об’єктивної картини щодо систем, конструкцій і компонентів АЕС, важливих для безпеки, а також їхньої працездатності в умовах довгострокової експлуатації та відповідності міжнародним стандартам. Він також акцентував увагу на тому, що експерти не ставлять собі на меті перевіряти проект станції, давати економічну оцінку діяльності та стратегії довгострокових інвестицій.

Під час стартової наради фахівці Южно-Української АЕС представили міжнародним експертам інформацію про стан справ на енергоблоці №3 у рамках продовження його строку експлуатації та підготовки до майбутньої місії SALTО. Зокрема, було зазначено, що вже підготовлено оновлену програму управління старінням елементів блока №3 на відповідність вимогам МАГАТЕ за 9 чинниками, сформовано перелік критичних елементів з використанням міжнародної бази даних, а також розроблено «Настанови з управління старінням у ВП ЮУАЕС». У роботі на сьогодні залишаються заходи з модернізації автоматизованої системи управління старінням і розробка програм управління старінням для окремих елементів третього енергоблока.

У рамках наради було також зазначено, що на третьому енергоблоці оцінку технічного стану обладнання, будівель і споруд проведено вже за 8 групами з 12. З усіх отримано узгодження Державної інспекції ядерного регулювання України. За рештою – чотирма — робота триває. У категорію повністю виконаних заходів у рамках ПСЕ третього «мільйонника» южно-українські фахівці зарахували кваліфікацію обладнання на важкі умови роботи та сейсмічні впливи.

«Підготовка до продовження строку експлуатації для блока №3 перебуває на завершальному етапі. У нас немає ніяких сумнівів, що це завдання ми вирішимо вчасно, — резюмував заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з продовження строку експлуатації, технології та інжинірингу Ігор Кравченко. — Ефективне виконання завдання безпечного виробітку електроенергії нашими енергоблоками безпосередньо пов’язане з управлінням старінням обладнання та іншими аспектами довгострокової експлуатації відповідно до вимог МАГАТЕ. Організація цієї діяльності в рамках кращих світових практик стає пріоритетним завданням нашого підприємства. Ми рухаємося в цьому напрямку. Наскільки правильно ми це робимо, експерти МАГАТЕ оцінять під час перебування на нашому майданчику. Ми сподіваємося, що їхній досвід допоможе нам організувати цю діяльність якнайкраще».

За підсумками роботи пре-місії SALTО впродовж двох місяців буде сформовано проект звіту з рекомендаціями.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: