НАУ та WOG відреагували на заяву АМКУ про перешкоджання розслідуванню

НАУ та WOG відреагували на заяву АМКУ про перешкоджання розслідуванню

НАУ заявляє що, представникам Комітету було надано повний доступ до кореспонденції та можливість ознайомитися з усіма документами і матеріалами НАУ, що стосувалися предмета перевірки.

Про це повідомляється в прес-релізі НАУ, яке отримав Термінал.

«У зв’язку з вчорашньою публікацією вимушені повідомити, що  звинувачення АМКУ в адресу Нафтогазової Асоціації України (НАУ)  про, начебто, перешкоджання членам комісії з позапланової перевірки в проведенні розслідування не відповідає дійсності. В рамках зазначеного розслідування НАУ надавала Комітету всебічну допомогу  та сприяння. Зокрема, протягом місяця (з 23 січня по 23 лютого 2018 років) представникам Комітету було надано повний доступ до кореспонденції та можливість ознайомитися з усіма документами і матеріалами НАУ, що стосувалися предмета перевірки, а також письмові пояснення і документи по всіх пунктах плану перевірки  з урахуванням уточнень та додаткових питань», — повідомляє прес-служба.

НАУ зазначає, що НАУ неприбуткова організація, яка, згідно статуту, не має права втручатися (та не втручається) у господарську діяльність операторів ринку нафтопродуктів, що є її членами, у Асоціації була відсутня будь-яка додаткова інформація з питань, що входили до предмета перевірки, порівняно з тою, яка була надана Комітету.

«Під час проведення перевірки, представники АМКУ без оформлення будь-якого документального акту,  в усній формі виказали вимогу надати їм особисті речі співробітників НАУ: мобільні телефони та комп’ютер. Співробітники НАУ відмовились надавати доступ  до особистих речей та інформації посилаючись на свої конституційні права – а саме на положення ст. 31 Конституції України, що  гарантує кожному таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з’ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо, — йдеться в прес-релізі. — В цьому конкретному випадку, НАУ  не розуміє яка була потреба в доступі до електронних засобів, на яких містилася інформація, що не входила до предмета перевірки, а отримання  інформації з таких електронних засобів не було передбачено планом перевірки».

Прес-служба відзначає, що Держоргани згідно ст. 19 Конституції повинні діяти в межах повноважень і у спосіб, визначений законом. «АМКУ має дуже широкі повноваження , зокрема в частині доступу до інформації. На жаль, вимушені констатувати, що нерідко ці повноваження використовуються належним чином, на що неодноразово звертали увагу і члени Асоціації. Цьому сприяє і відсутність чіткої нормативної регламентації порядку проведення органами АМКУ розслідування справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, в тому числі проведення перевірок дотримання такого законодавства, а також гарантій захисту прав суб’єктів господарювання в рамках таких заходів», — повідомляє прес-служба.

Нафтогазова Асоціація України наголошу, що завжди готова до конструктивного діалогу з АМКУ та будь-якими іншими державними органами. «Але, разом з тим, має захищати права своїх співробітників та їх законні інтереси засобами, передбаченими законом України», —  резюмує прес-служба.

У свою чергу прес-служба WOG в коментарі Терміналу повідомила, що WOG отримал офіційне повіддомлення про порушення справи від АМКУ, проте станом на сьогодні справу не порушено, триває розслідування.

«Ми не вчиняли протиправних дій і надаємо всю необхідну інформацію в ході розслідування. Наша компанія завжди дотримується всіх норм законодавства, і надалі діятиме в його рамках, захищаючи свої інтереси, — заявили в прес-службі. — Щодо питання «вчинення перешкод НАУ працівникам  АМКУ  у проведенні перевірок. огляду, отримання документів чи майна і т.п. по даному питанню», то компанії WOG не відомо про початок розгляду такої справи. Також нам не відомі будь-які дії НАУ, які могли б спричинити перешкоди економічній конкуренції на ринку нафтопродуктів».

Раніше Термінал повідомляв, НАУ створювала перешкоди АМКУ в розслідуванні змови на ринках бензинів та дизельного палива.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: