Кредитну лінію ЄБРР для Нафтогазу поновлять, якщо буде прогрес у реформах

Україні необхідно усунути корупційні можливості в газовому секторі, а соціальні знижки на газ і монетизація субсидій не є ринковими механізмами регулювання енергетичного сектору. 

Про це заявив керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки», передає Укрінформ.

«Кредитна лінія для закупівлі газу «Нафтогазом» прив’язана до реформи корпоративного управління і більш широких реформ в енергетиці. Якщо не буде плану МВФ і прогресу в реформі енергетики, то цю лінію, ймовірно, не буде поновлено. Однак, якщо прогрес в цій сфері буде, то ми з радістю поновимо лінію, строк якої вийшов в січні. Її можна відкрити знову», — зазначив посадовець.

Франсіс Маліж назвав регулювання енергетичного сектору, збільшення конкуренції у видобутку газу і зменшення ролі держави, серед складових, необхідних для створення конкурентного ринку газу в Україні.

«Потрібно давати людям гроші, а не знижку на газ» і монетизувати субсидії. Я не кажу, що не існує зобов’язання держави надавати газ бідним людям, але потрібно, щоб тут відігравали роль ринкові механізми, а вони не задіяні через державні зобов’язання. Потрібно, щоб була конкуренція у видобутку газу. Говорять, що на ринку видобутку газу домінує «Укргазвидобування» і це, великою мірою, правда. Для того, щоб це виправити потрібно покращити процес ліцензування і інвестиційне середовище», — наголосив він.

Також, він наголосив, що Україні необхідно посилити конкуренцію у видобутку газу і краще регулювати його розподіл.

«Забагато газу все ще «зникає» під час розподілу і, говорячи «зникає», я не маю на увазі, що він зникає для всіх. Забагато газу все ще крадеться під час розподілу», — вважає Маліж.

Для усунення в газовому секторі корупційних можливостей, вважають в ЄБРР, необхідно також пришвидшити «анбандлінг» Нафтогазу» (відокремлення функції транспортування та функції постачання газу.

«Анбандлінг» є надзвичайно важливим для конкурентного ринку газу, він також надзвичайно важливий, щоб захистити роль України в якості транзитної країни. Це – в інтересах України. «Анбандлінг» не проводиться, щоб догодити ЄС, або ЄБРР, або МВФ. Він справді в інтересах України. Він відіграє велику роль в усуненні корупційних можливостей, які все ще залишились в газовому секторі», — переконаний Франсіс Маліж.

Автор:

(Всего статей: 18944)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: