Рубрика | Украина

С. Савчук: Наша мета – зменшувати споживання енергоресурсів, особливо імпортного газу

С. Савчук: Наша мета – зменшувати споживання енергоресурсів, особливо імпортного газу

Переваги програми «теплих кредитів» як одного із механізмів стимулювання населення до енергоощадності обговорив голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Світланою Мялик, ведучою програми «Персона ґрата» Українського радіо.

Про це передає прес-служба Держенергоефективності.

Як пояснив Голова, житловий сектор – найбільший споживач енергоресурсів. Населення використовує близько 11 млрд м3 газу у рік. У 2014 р. цей обсяг становив 15 млрд м3 газу. Тому пріоритетом залишається зменшення енергоспоживання та надання фінансової підтримки  населенню на енергоефективні заходи.

Запровадженою із 2014 р. програмою «теплих кредитів» скористалися понад 400 тис. сімей, залучивши більше 5 млрд грн. на енергоефективні заходи.

На сьогодні за умовами програми приватні домогосподарства можуть брати «теплі кредити» на утеплення житла, на твердопаливні котли, а ОСББ – на термомодернізацію багатоповерхівок.

«Ми зацікавлені у тому, щоб ОСББ проводили саме глибинні заходи з енергоефективності. Таким чином, буде досягнуто більшої економії енергоресурсів», — підкреслив С.Савчук.

«Крім цього, зважаючи на зростаючий попит ОСББ на «теплі кредити», у цьому році із виділених 400 млн грн. ми передбачили велику суму коштів на відшкодування саме для ОСББ –  190 млн гривень. Це у 2,5 разів більше, ніж у 2017 році», — додав Голова.

«Теплі кредити» стали фундаментом для запровадження місцевих програм, яких на сьогодні вже 128 у різних регіонах країни.

Крім того, запрацювала програма ЄБРР «IQ energy».

«Переконаний, що чим більше буде програм «теплих кредитів» та банків, залучених до співфінансування, то тим більшою буде конкуренція. Це означає, що банки будуть зменшувати відсоткові ставки. Наприклад, ми розпочинали «теплі кредити», коли відсоткова ставка складала 25%, а сьогодні – в середньому 17%», — пояснив С.Савчук та додав, що все це ще один стимул для споживачів залучати кошти на впровадження енергоефективних заходів.

Тому в ефірі Українського радіо Сергій Савчук закликав фінансові установи шукати партнерів та пропонувати суспільству корисні програми співфінансування проектів з енергозбереження та «чистої» енергетики.

Автор:

(Всего статей: 18116)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: