Облгази Фірташа нарощують борг Укртрансгазу

Облгази Фірташа нарощують борг Укртрансгазу

Заборгованість перед «Укртрансгазом» за надані послуги балансування газу за березень зросла на 15% — до 24,8 млрд грн. 66% боргу припадає на підприємства групи «Регіональна газова компанія» Дмитра Фірташа.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Укртрансгаз», передає Укрінформ.

«Загальна заборгованість контрагентів перед Укртрансгазом за надані послуги балансування газу станом на 31 березня 2018 року зросла на 15% порівняно до попереднього місяця і склала 24,8 млрд грн. Найбільша сума боргу – 16,3 млрд грн – накопичена операторами газорозподільчих систем групи «Регіональна газова компанія» (РГК). У березні заборгованість підприємств групи РГК зросла ще на 2,6 млрд грн», — йдеться у повідомленні.

Найбільші борги демонструють ПАТ «Харківміськгаз» – 4,5 млрд грн, ПАТ «Донецькоблгаз» (не входить до РГК) – 3,7 млрд грн, ПАТ «Криворіжгаз» – 3 млрд грн, ПАТ «Дніпропетровськгаз» – 1,9 млрд грн та ПАТ «Київоблгаз» – 1,3 млрд грн.

1524483370-7943

«Переважна більшість облгазів, що працюють під брендом РГК, щомісячно збільшують борги перед Укртрансгазом, несанкціоновано відбираючи природний газ на власні виробничо-технологічні потреби. Також накопичуються борги через несанкціонований відбір природного газу з їхніх газорозподільних систем підприємствами ТКЕ та ТЕЦ без укладених договорів постачання та підтверджених номінацій. У той же час, велика кількість контрагентів, що не працюють під брендом РГК, показали позитивну динаміку та зменшили борги перед Укртрансгаз», — поінформували у компанії.

Як нагадали в Укртрансгазі, відповідно до вимог Кодексу газотранспортної системи оператори газорозподільних систем можуть здійснювати відбір природного газу за наявності укладених договорів постачання такого природного газу. У разі відсутності договорів поставки оператори газорозподільних систем зобов’язані припинити несанкціонований відбір природного газу з газотранспортної системи.

«Укртрансгаз проводить дії щодо стягнення заборгованості з боржників згідно з чинним законодавством. Зокрема, за зверненням компанії Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України здійснюються досудові розслідування за фактом заволодіння та розтрати службовими особами операторів газорозподільчих мереж шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою, коштів ПАТ «Укртрансгаз» в особливо великих розмірах», — додали в УТГ.

Як відомо, «Регіональна газова компанія», що належить бізнесмену Дмитру Фірташу, управляє 22 облгазами (операторами газорозподільних мереж) і двома десятками газсбутів (компаній з продажу газу населенню).

Автор:

(Всего статей: 19172)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: