Експерти МАГАТЕ проінспектували енергоблок №3 Южно-Української АЕС

Експерти МАГАТЕ проінспектували енергоблок №3 Южно-Української АЕС

На Южно-Українській АЕС 25 квітня експерти МАГАТЕ підбили підсумки перевірки енергоблока №3 у контексті продовження строку його експлуатації. 

Про це повідомляється на сайті «Енергоатому», передає Укрінформ.

«На підставі розглянутих документів, презентацій і обговорень з контр-партнерами та іншими фахівцями станції команда МАГАТЕ дійшла висновку, що станція просунулася в області управління старінням і почала виконання багатьох нових видів робіт з підготовки енергоблока №3 до безпечної довгострокової експлуатації, — підбив підсумки десятиденної роботи керівник команди експертів МАГАТЕ Роберт Криванек. — У проекті довгострокової експлуатації вже розглядається певна тематика, рекомендована МАГАТЕ. Деякі заходи частково виконано, чимало вже розпочато. Команда SALTО вважає, що персонал станції — це професіонали, які були відкриті для спілкування та готові прийняти пропозиції з покращення».

Криванек зазначив також, що під час місії міжнародні експерти виявили приклади кращих практик у виробничій діяльності ЮУАЕС. Серед них моніторинг показників безпеки, (включаючи відмови, пов’язані зі старінням обладнання з початку експлуатації), атлас експлуатаційних дефектів у теплообмінних трубках парогенераторів АЕС, розробка та впровадження програми оцінки радіаційного окрихчування корпусу реактора на підставі випробувань зразків-свідків. Крім позитивних практик, команда SALTО підготувала пропозиції та рекомендації щодо деяких областей діяльності атомної станції, з яких можливі покращення.

За словами представника Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Юрія Гребенюка, попередня місія SALTО дозволила подивитися на процес підготовки енергоблока №3 ЮУАЕС до довгострокової експлуатації з нової точки зору. «Ці результати роботи дуже важливі, — підкреслив він. — Приємно зазначити, що експерти виявили позитивні практики, які буде в подальшому рекомендовано до застосування не лише в самій Україні. Що стосується областей для покращення, то вони не є критичними, які б не дозволяли продовжити строк експлуатації третього енергоблока ЮУАЕС. Рекомендації та пропозиції, розроблені місією, буде враховано регулятором у процесі розгляду документів, що обґрунтовують безпеку блока, і під час видачі ліцензії на його подальшу експлуатацію».

За підсумками роботи експерти МАГАТЕ передали керівництву ЮУАЕС і представнику ДІЯРУ проект звіту. Фінальний документ буде надано в червні. А в четвертому кварталі 2019 року місія SALTО відвідає южно-український майданчик з партнерською перевіркою для подальшого знайомства з перебігом виконання робіт, пов’язаних з підготовкою третього енергоблока до безпечної довгострокової експлуатації.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: