Рубрика | Украина

Пам’ятаємо Чорнобиль: безпека — одне із ключових завдань Енергетичної стратегії України до 2035 року, — Міненерговугілля

Пам’ятаємо Чорнобиль: безпека — одне із ключових завдань Енергетичної стратегії України до 2035 року, — Міненерговугілля

Сьогодні людство згадує Чорнобильську трагедію і вшановує тих, хто жертовно боровся з наслідками лиха.

Як зазначає прес-служба Міненерговугілля, більше тридцяти років минуло від 26 квітня 1986 року, коли сталася найбільша атомна катастрофа планетарного масштабу, яка спричинила тяжкі екологічні, соціально-экономічні наслідки, зруйнувала сотні людських доль, змусила замислитися про те, який вразливий світ і яку відповідальність мусять нести люди занаслідки своїх дій на планеті.

У ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталися два теплових вибухи, які повністю зруйнували реакторпочалася пожежа, у гасінні якої брали участь 240 тисяч людей. Усі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986 року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним саркофагом, збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів. Про масштабність виконаних робіт свідчить те, що у ліквідаціїкатастрофи на ЧАЕС брали участь понад 650 000 людей, серед яких і шахтарі та енергетики України.

У 2000 році Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

Але наслідки катастрофи доводиться ліквідовувати і через десятиліття. У 2012 році було розпочато реалізацію проекту «Укриття». Рухомаконструкція, довжиною 165 метрів і вагою понад 36 тис. тонн накрила четвертий блок Чорнобильської АЕС. Термін експлуатації укриття — 100 років.

За останні роки Україна значно підвищила рівень ядерної, радіаційної та фізичної безпеки об’єктів ядерної енергетики.

Починаючи з 2011 року на всіх 15 діючих енергоблоках АЕС здійснюються заходи Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпекиенергоблоків атомних електростанцій, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 № 1270 , а постановою КабінетуМіністрів України від 30.09.2015 № 776 термін її дії продовжено до 2020 року.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України разом із заінтересованими органами повною мірою реалізує мету даної програми:

 • підвищення рівня безпеки експлуатації енергоблоків атомних електростанцій та надійності їх роботи;
 • зменшення ризиків виникнення аварій на атомних електростанціях під час стихійного лиха або інших екстремальних ситуацій;
 • підвищення ефективності управління проектними і позапроектними аваріями на атомних електростанціях, мінімізація їх наслідків.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України вживає і надалі буде вживати всіх вичерпних заходів щодо дотриманняміжнародного законодавства у сфері мирного використання ядерної енергії, забезпечення належного рівня ядерної та радіаційної безпеки, реалізації державної політики стосовно поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами.

Герої-ліквідатори стали символом мужності і жертовності в ім’я збереження нинішнього та прийдешніх поколінь.

Автор:

(Всего статей: 18360)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: