Канівська ГАЕС: будувати не можна заборонити

Канівська ГАЕС: будувати не можна заборонити

Екологи – проти, уряд – за, Євросоюз утримується. У форматі «круглого столу», який відбувся 18 квітня в Києві за ініціативи Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, учасники донесли інформацію про можливі впливи на довкілля об’єктів гідроенергетики, а також наслідки, які очікуються від реалізації програми її розвитку до 2026 року.

Про це повідомляє «Нова Доба».

У доповіді заступник міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко детально зупинився на причинах непогодження Програми з боку Мінприроди. Було зазначено, що програма не пройшла процедури стратегічної екологічної оцінки, не було проведено транскордонних консультацій з Республікою Молдова та консультацій з громадськістю.

Окремо йшлося про Канівську гідроакумулюючу електростанцію, і донести про ситуацію щодо цього об’єкту в Черкаси прибули спікери Руслан Гаврилюк – голова Національного екологічного центру України, Дмитро Іванов – виконавчий директор НЕЦУ, Юрій Гамалій – депутат Канівської міськради.

Доповідачі наголосили на ризиках проекту. Це нестабільність геологічної будови, руйнівний вплив на берегову лінію та Зміїні острови як складову Канівського природного заповідника, можливе радіоактивне та інше забруднення води в Дніпрі унаслідок розмивання осаду, що накопичилося на дні Канівського водосховища. В біологічному аспекті будівництво Канівської ГАЕС створить значний негативний вплив не лише на місцевому рівні, але й для всього Середнього Подніпров’я.

«Велика гідроенергетика має значні впливи на довкілля, а Україна є однією з країн, яка зазнала найбільш відчутних втрат через її нераціональний розвиток. Експертами НАЦУ доведено, що Програма розвитку гідроенергетики на етапах розробки та затвердження абсолютно не враховано зобов’язання, які взяла на себе Україна після підписання Угоди з Євросоюзом», — сказав Руслан Гаврилюк.

Автор:

(Всего статей: 5801)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: