«Нафтогаз» заплатить австрійським аудиторам півмільйона євро за пошук корупції

«Нафтогаз» заплатить австрійським аудиторам півмільйона євро за пошук корупції

ПАТ «НАК «Нафтогаз України» за результатами тендеру замовило «KPMG Advisory GmbH» (Австрія) послуги з проведення розслідувань на 504 тис євро, або 16,19 млн грн.

Про це повідомляють «Наші гроші» із посиланням на систему «Прозорро». На строк до кінця 2019 року замовили проведення незалежних фінансових розслідувань, антикорупційних розслідувань (форензік) для виявлення і знешкодження неправомірних дій, у тому числі й запобігання економічному шахрайству, які стосуються:

 • підозрілих операцій;
 • фальсифікації фінансової звітності;
 • порушень нормативно-правової бази;
 • хабарництва та корупції;
 • неналежних бізнес-відносин;
 • незаконного привласнення активів;
 • конфлікту інтересів.

Обсяг послуг становить 3 700 людино-годин у середньому по 136 євро або 4 375 грн.

Ціна угоди втричі нижча від очікуваної вартості закупівлі в 52,00 млн грн.

Контактною особою австрійської «KPMG Advisory GmbH», яка вперше виграла тендер в Україні, є Валерій Недбай. У «Прозорро» він також вказаний представником українського ПрАТ «КМПГ Аудит» і латвійського адвокатського бюро «Кронбергс Чуксте Дерлінг» («Kronbergs Čukste Derling»).

Єдиним допущеним конкурентом була фірма «K2 Intelligence Ltd» (Британія) на чолі з Jeremy Michael Kroll, яка не отримувала підрядів в Україні. Однак торік «Нафтогаз» двічі намагався провести закупівлю послуг форенсік на вдвічі меншу очікувану суму 26 млн грн. Тоді торги відмінили після відхилення за нестачу аналогічного досвіду в усіх потенційних учасників: теперішнього суперника «K2 Intelligence Ltd», ТОВ «КПМГ-Україна», «PwC Polska Sp. z o.o.» (Польща), а також в одному випадку – ТОВ «Ернст енд Янг», а в іншому – «Ernst & Young Business Advisory Sp. k. Sp. z o.o.» (Польща).

До нинішнього аукціону не допустили три фірми. Компанію «Navigant Consulting (Europe) Ltd.»(Британія) відхилили, бо вона не надала забезпечення тендерної пропозиції, гарантійний лист про згоду з проектом договору і роздруківки з сайту рейтингового агентства. «Kroll Associates U.K. Limited»(Британія) теж не подала забезпечення тендерної пропозиції та цілу низку інших документів. А фірма «Grant Thornton Unitreu Advisory GmbH» (Австрія) завантажила у якості конфіденційних усі документи, крім витягів про реєстрацію офісів і роздруківки з сайту рейтингового агентства. Також вона нібито не підтвердила досвід міжнародних антикорупційних та фінансових розслідувань в усіх учасників команди, подала не всі необхідні сертифікати і мала трьох власних працівників замість щонайменше п’яти.

Як раніше писав «Термінал», ПАТ «НАК «Нафтогаз України» за результатами тендеру замовило «KPMG Advisory GmbH» (Австрія) послуги з проведення розслідувань на 504 тис євро, або 16,19 млн грн.

До того «Термінал» повідомляв, що «Нафтогаз України» скасував тендер на послуги з управління проектом трансформації своїх сфер діяльності, включаючи супровід поділу діяльності з транспортування і зберігання газу, очікуваною вартістю до 168 млн грн.

Також «Термінал» передавав, що з метою виявлення та знешкодження неправомірних дій, в тому числі і запобігання економічному шахрайству, НАК «Нафтогаз України» повторно оголошує відкриті торги на закупівлю послуг з проведення незалежних фінансових і антикорупційних розслідувань (Forensic).

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: