«Нафтогаз» заплатить австрійським аудиторам півмільйона євро за пошук корупції

«Нафтогаз» заплатить австрійським аудиторам півмільйона євро за пошук корупції

ПАТ «НАК «Нафтогаз України» за результатами тендеру замовило «KPMG Advisory GmbH» (Австрія) послуги з проведення розслідувань на 504 тис євро, або 16,19 млн грн.

Про це повідомляють «Наші гроші» із посиланням на систему «Прозорро». На строк до кінця 2019 року замовили проведення незалежних фінансових розслідувань, антикорупційних розслідувань (форензік) для виявлення і знешкодження неправомірних дій, у тому числі й запобігання економічному шахрайству, які стосуються:

 • підозрілих операцій;
 • фальсифікації фінансової звітності;
 • порушень нормативно-правової бази;
 • хабарництва та корупції;
 • неналежних бізнес-відносин;
 • незаконного привласнення активів;
 • конфлікту інтересів.

Обсяг послуг становить 3 700 людино-годин у середньому по 136 євро або 4 375 грн.

Ціна угоди втричі нижча від очікуваної вартості закупівлі в 52,00 млн грн.

Контактною особою австрійської «KPMG Advisory GmbH», яка вперше виграла тендер в Україні, є Валерій Недбай. У «Прозорро» він також вказаний представником українського ПрАТ «КМПГ Аудит» і латвійського адвокатського бюро «Кронбергс Чуксте Дерлінг» («Kronbergs Čukste Derling»).

Єдиним допущеним конкурентом була фірма «K2 Intelligence Ltd» (Британія) на чолі з Jeremy Michael Kroll, яка не отримувала підрядів в Україні. Однак торік «Нафтогаз» двічі намагався провести закупівлю послуг форенсік на вдвічі меншу очікувану суму 26 млн грн. Тоді торги відмінили після відхилення за нестачу аналогічного досвіду в усіх потенційних учасників: теперішнього суперника «K2 Intelligence Ltd», ТОВ «КПМГ-Україна», «PwC Polska Sp. z o.o.» (Польща), а також в одному випадку – ТОВ «Ернст енд Янг», а в іншому – «Ernst & Young Business Advisory Sp. k. Sp. z o.o.» (Польща).

До нинішнього аукціону не допустили три фірми. Компанію «Navigant Consulting (Europe) Ltd.»(Британія) відхилили, бо вона не надала забезпечення тендерної пропозиції, гарантійний лист про згоду з проектом договору і роздруківки з сайту рейтингового агентства. «Kroll Associates U.K. Limited»(Британія) теж не подала забезпечення тендерної пропозиції та цілу низку інших документів. А фірма «Grant Thornton Unitreu Advisory GmbH» (Австрія) завантажила у якості конфіденційних усі документи, крім витягів про реєстрацію офісів і роздруківки з сайту рейтингового агентства. Також вона нібито не підтвердила досвід міжнародних антикорупційних та фінансових розслідувань в усіх учасників команди, подала не всі необхідні сертифікати і мала трьох власних працівників замість щонайменше п’яти.

Як раніше писав «Термінал», ПАТ «НАК «Нафтогаз України» за результатами тендеру замовило «KPMG Advisory GmbH» (Австрія) послуги з проведення розслідувань на 504 тис євро, або 16,19 млн грн.

До того «Термінал» повідомляв, що «Нафтогаз України» скасував тендер на послуги з управління проектом трансформації своїх сфер діяльності, включаючи супровід поділу діяльності з транспортування і зберігання газу, очікуваною вартістю до 168 млн грн.

Також «Термінал» передавав, що з метою виявлення та знешкодження неправомірних дій, в тому числі і запобігання економічному шахрайству, НАК «Нафтогаз України» повторно оголошує відкриті торги на закупівлю послуг з проведення незалежних фінансових і антикорупційних розслідувань (Forensic).

Автор:

(Всего статей: 4981)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: