Експерти попереджають Берлін: Nord Stream 2 — інструмент шантажу і стратегічна помилка

Експерти попереджають Берлін: Nord Stream 2 — інструмент шантажу і стратегічна помилка

Група експертів европейського аналітичного центру European Values назвала щонайменше шість причин, з яких газопровід «Північний потік-2» стане стратегічною помилкою Німеччини на майбутні десятиліття.

Про це пише «Укрінформ» із посиланням на публічне звернення центру аналітики European Values Think — Tank, підписане 50 експертами з питань безпеки з 18 європейських країн.

«Стратегія лобіювання російського уряду абсолютно зрозуміла: він хоче, щоб західні гроші продовжували текти у напрямку еліти Кремля, й посилювати свої важелі впливу ключових європейських осіб, які приймають рішення», — йдеться у зверненні.

 • Першою серед причин її підписанти називають те, що спорудження цього додаткового трубопроводу збільшить політичну залежність Німеччини від російської енергетики, давши Москві більше важелів для стратегічного шантажу.
 • Друга причина полягає у тому, що Nord Stream 2 залишить осторонь союзників із країн Центральної й Східної Європи й послабить Північноатлантичний альянс. Nord Stream 2 не лише ставить під загрозу безпеку України, але також чинить прямий вплив на безпеку країн Балтії, підкреслили фахівці, додавши, що це може дати тактичну перевагу російським збройним силам аж до можливості блокувати пересування сил НАТО морем у разі збройого конфлікту з Естонією, Латвією або Литвою. У поєднанні зі збройними силами у Калінінграді Nord Stream 2 узаконює присутність російських збройних сил у регіоні, зазначили експерти. Ще одна проблема — очікуване підвищення кількості ворожих розвідувальних заходів, пов’язаних з самим будівництвом Nord Stream 2.
 • Федеративна Республіка Німеччина буде  де-факто софінансувати військову машину Росії. Трубопровід, упевнені вони, не є звичайним бізнес-проектом з Російською Федерацією або навіть з «Газпромом», це ділова угода з Володимиром Путіним і його спільниками, — підкреслюють експерти.
 • Причина №4, за словами аналітиків, у тому, що Nord Stream 2 посилить стратегічну корупцію в Європі. Зазначається, що вже давно викликає тривогу ступінь проникнення російської розвідки у різні структури Німеччини. Жоден із дійових осіб з німецького боку в угодах «Газпрому» у ФРН, зокрема колишній співробітник ГДРівської спецслужби Штазі Маттіас Варніг або колишній канцлер Герхард Шредер, не ставав об’єктом офіційного розслідування або просто моральної ізоляції в останнє десятиліття, зазначається у зверненні.
 • Nord Stream 2 суперечить принципам Енергетичного союзу ЄС і явно є зайвим. Його основна мета — залишити Україну без транзиту. Але виникає питання про те, наскільки щирі німці у своїх зобов’язаннях у рамках боротьби з кліматичними змінами. «Як може країна виправдовувати надання компаніям можливості інвестувати у будівництво інфраструктури стратегічного газопроводу і заявляти при цьому, що потрібно сприяти використанню поновлюваних джерел енергії і підвищенню енергоефективності», — підкреслюють автори листа.
 • І остання, але не менш важлива причина, — це потенційні екологічні збитки. Приблизно 70% усього російського імпорту газу в Європу проходитиме через два підводні трубопроводи, які уразливі для тероризму, які набагато менш безпечні, ніж існуючі наземні маршрути. Побоювання екологів і судові позови враховані не були.

Загалом експерти не бачать причин сумніватися в тому, що Кремль має намір змінити свою стратегію використання енергії як інструмент шантажу. «Більшість країн Центральної й Східної Європи дуже добре розуміють цю загрозу, але, схоже, лобістські зусилля Росії були надзвичайно успішними у переконанні більшості політичного істеблішменту у Берліні, де проект трубопроводу підтримують найбільші політичні партії, стати союзниками у цій енергетичній грі», — говориться у публічному зверненні.

Як повідомлялося, «Північний потік-2″ — проект газопроводу з РФ у Німеччину в обхід України через Балтійське море. 51% акцій належить «Газпрому». РФ хоче побудувати дві гілки газопроводу. Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 млрд кубометрів газу на рік становитиме 1220 кілометрів.

Автор:

(Всего статей: 17063)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: