Енергоатом прийняв участь в експертних транскордонних консультаціях з Німеччиною

Енергоатом прийняв участь в експертних транскордонних консультаціях з Німеччиною

20 червня 2018 року в представництві Нижньої Саксонії в м. Берліні представники НАЕК «Енергоатом» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, представниками Міністерства з охорони довкілля, енергії, будівництва та клімату Нижньої Саксонії (Федеративна Республіка Німеччина) та Компанії GRS провели експертну нараду в рамках транскордонних консультацій відповідно до процедур Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенції Еспо).

Про це повідолмляється на офіційній сторінці «Енергоатом». Процес транскордонних консультацій було розпочато в 2017 році, коли Компанією до Мінприроди, як компетентного органу із впровадження Конвенції Еспо в України, було направлено нетехнічні резюме матеріалів ОВНС ЗАЕС та ЮУАЕС, розділи «Транскордонний вплив» матеріалів ОВНС, а також повідомлення про плановану діяльність відповідно до статті 3 Конвенції Еспо, — говориться в повідомленні.

У нараді також прийняли учать Румунія, Польща та Республіка Молдова.

На початку 2018 року з метою завершення транскордонної процедури Мінприроди було розпочато перемовини про проведення консультацій з державами, що не змогли прийняти участь у заході в 2017 році, а саме Республікою Білорусь, Австрійською Республікою та Федеративною Республікою Німеччина. Зазначені сторони висловили бажання про проведення консультацій на території своїх держав.

В ході зустрічі, що відбулась в м. Берліні представники Компанії ознайомили німецьких колег із загальною інформацією стосовно ініційованої процедури, а також з основними висновками оцінки впливу на довкілля експлуатації ЗАЕС та ЮУАЕС. Питання, що були підготовлені німецькою стороною на основі експертних коментарів та коментарів  німецької громадськості стосувались специфіки процедури проведення оцінки впливу на довкілля в Україні, імовірнісному аналізу безпеки АЕС, заходам щодо пом’якшення наслідків аварій й постфукусімських заходів в рамках проведених стрес-тестів, продовження термінів експлуатації енергоблоків або їх довготривалої експлуатації, стану корпусів реакторів та обладнання АЕС та ін. Окрему увагу німецькі експерти приділили питанням одночасного використання палива виробництва компаній Вестінгауз та ТВЕЛ, а також проведення заходів в рамках Комплексної (зведеної) програми з підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС та як результати її виконання впливають на прийняття рішень регулюючим органом України про продовження термінів дії ліцензії на експлуатацію ядерних установок.

«Енергоатом» традиційно запропонувала німецьким представникам відвідати будь-яку АЕС України і переконатись у високому рівні їх безпеки.

Звітна інформація щодо оцінки впливу на навколишнє середовище Запорізької АЕС та Южно-Української АЕС розміщена на їх офіційних веб-сайтах для доступу громадськості російською та англійською мовами:

ВП ЗАЕС: Документ 1, Документ 2.

ВП ЮУАЕС: Документ 1, Документ 2.

Автор:

(Всего статей: 9246)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: