Рубрика | Украина

Раді забракло голосів для законопроекту щодо прозорості у видобувних галузях

Раді забракло голосів для законопроекту щодо прозорості у видобувних галузях

Народні депутати відправили на повторне друге читання законопроект про забезпечення прозорості у видобувних галузях.

Про це повідмляє zik.

За це рішення сьогодні під час ранкового засідання Верховної Ради України проголосувало 230 народних депутатів.

Проект Закону про забезпечення прозорості у видобувних галузях № 6229 депутати прийняли у першому читанні 1 березня 2018 року.

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроект розроблено для впровадження в Україні міжнародних стандартів та передових практик розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ).

Впровадження ІПВГ дозволить отримати доступ до важливої інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, що сприятиме зростанню їх прозорості та зміненню негативного іміджу видобувних галузей, зробити ці галузі більш привабливими для інвесторів.

Після розгляду правок голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив: «Це європейський закон для підтримки українського виробника».

А. Парубій таокж закликав підтримати законопроект, наголосивши, що він є на підтримку українського газовидобування.

Але після кількох нерезультативних голосувань голова ВРУ поставив на голосування пропозицію повернути законопроект на повторне друге читання. «За» проголосували 230 народних депутатів.

З цього приводу генеральний директор Директорату викопних видів палива в Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Максим Федотов написав на своїй сторінці у Facebook :


«Депутати в Раді провалили законопроект #№6229 “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”. Момент критичний, бо це не просто черговий законопроект, це нові, прозорі правила гри у видобувному бізнесі, а, отже, нові інвестиції і енергетична безпека України.
Законопроект передбачав відкритість інформації про те, хто та на яких умовах отримав ліцензії на розробку родовищ, що записано в угодах про розподіл продукції, скільки отримують компанії і скільки відрахувань вони роблять в місцеві і державний бюджети, де, що саме та у яких обсягах видобувають, імпортують та експортують.
Все це могло стати відкритим не тільки в галузі видобутку нафти й газу, але й вугілля та металевих руд.
Фактично цей законопроект – це виконання Угоди України про Асоціацію з ЄС (Директива 2013/34/ЄС), та впровадження стандарту Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ), який впроваджується у 51 країнах світу. Тобто, це світовий стандарт роботи видобувних галузей. Завалити його – означає зупинити рух до цивілізованих та стимулюючих інвесторів і виробників правил роботи на ринку.
Давайте казати чесно: інвестор боїться України, боїться саме тому, що не розуміє як функціонує наш ринок…»


 

 

Раніше «Термінал» повідомляв, що в.о. голови комітету з ПЕК Олександр Домбровський писав на свїй стрінці у Facebook : «Також спільно з колегами затвердили остаточну редакцію порівняльної таблиці до проекту Закону про забезпечення прозорості у видобувних галузях (№6229) за результатами її обробки в головному юридичному управлінні Верховної Ради України і затвердили рекомендації комітетських слухань на тему« ГТС: ключові виклики та критерії залучення стратегічного партнера. Роль парламенту в законодавчому забезпеченні процесу».

Автор:

(Всего статей: 5979)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: