Рубрика | Украина

Раді забракло голосів для законопроекту щодо прозорості у видобувних галузях

Раді забракло голосів для законопроекту щодо прозорості у видобувних галузях

Народні депутати відправили на повторне друге читання законопроект про забезпечення прозорості у видобувних галузях.

Про це повідмляє zik.

За це рішення сьогодні під час ранкового засідання Верховної Ради України проголосувало 230 народних депутатів.

Проект Закону про забезпечення прозорості у видобувних галузях № 6229 депутати прийняли у першому читанні 1 березня 2018 року.

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроект розроблено для впровадження в Україні міжнародних стандартів та передових практик розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ).

Впровадження ІПВГ дозволить отримати доступ до важливої інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, що сприятиме зростанню їх прозорості та зміненню негативного іміджу видобувних галузей, зробити ці галузі більш привабливими для інвесторів.

Після розгляду правок голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив: «Це європейський закон для підтримки українського виробника».

А. Парубій таокж закликав підтримати законопроект, наголосивши, що він є на підтримку українського газовидобування.

Але після кількох нерезультативних голосувань голова ВРУ поставив на голосування пропозицію повернути законопроект на повторне друге читання. «За» проголосували 230 народних депутатів.

З цього приводу генеральний директор Директорату викопних видів палива в Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Максим Федотов написав на своїй сторінці у Facebook :


«Депутати в Раді провалили законопроект #№6229 “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”. Момент критичний, бо це не просто черговий законопроект, це нові, прозорі правила гри у видобувному бізнесі, а, отже, нові інвестиції і енергетична безпека України.
Законопроект передбачав відкритість інформації про те, хто та на яких умовах отримав ліцензії на розробку родовищ, що записано в угодах про розподіл продукції, скільки отримують компанії і скільки відрахувань вони роблять в місцеві і державний бюджети, де, що саме та у яких обсягах видобувають, імпортують та експортують.
Все це могло стати відкритим не тільки в галузі видобутку нафти й газу, але й вугілля та металевих руд.
Фактично цей законопроект – це виконання Угоди України про Асоціацію з ЄС (Директива 2013/34/ЄС), та впровадження стандарту Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ), який впроваджується у 51 країнах світу. Тобто, це світовий стандарт роботи видобувних галузей. Завалити його – означає зупинити рух до цивілізованих та стимулюючих інвесторів і виробників правил роботи на ринку.
Давайте казати чесно: інвестор боїться України, боїться саме тому, що не розуміє як функціонує наш ринок…»


 

 

Раніше «Термінал» повідомляв, що в.о. голови комітету з ПЕК Олександр Домбровський писав на свїй стрінці у Facebook : «Також спільно з колегами затвердили остаточну редакцію порівняльної таблиці до проекту Закону про забезпечення прозорості у видобувних галузях (№6229) за результатами її обробки в головному юридичному управлінні Верховної Ради України і затвердили рекомендації комітетських слухань на тему« ГТС: ключові виклики та критерії залучення стратегічного партнера. Роль парламенту в законодавчому забезпеченні процесу».

Автор:

(Всего статей: 6594)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Япония, которая является крупнейшим в мире покупателем сжиженного природного газа, в июле получила первую партию СПГ из Китая.

  Об этом пишет Прайм, ссылаясь на Рейтер.

  Груз объемом 70,56 тысячи тонн СПГ был отправлен с терминала Хайнаня, которым управляет государственная китайская компания CNOOC Ltd. Он прибыл на терминал возле города Нагоя в Японии, которым управляют японские компании Toho Gas и JERA.

  Как пишет агентство, это первая поставка СПГ из Китая в Японию с 1988 года, когда японские власти начали публиковать статистику по экспорту и импорту. «Данная отгрузка демонстрирует растущую гибкость азиатского рынка СПГ», — отмечает агентство.

  Китай стал вторым по величине в мире покупателем СПГ на фоне роста потребления газа внутри страны. Однако страна начала реэкспортные поставки на фоне снижения потребления газа в летний период, а японские клиенты покупают его, чтобы сократить свои расходы на энергоносители. По данным агентства, партия СПГ из Китая обошлась значительно дешевле, чем страна в среднем тратила в июле на закупку энергоносителей.

  Япония является крупнейшим в мире покупателем СПГ. По последним данным, которые сообщали СМИ в прошлом месяце, общий объем импорта СПГ Японии в июне составил 5,2 миллиона тонн, что на 6,3% ниже показателя годичной давности.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, Торговля, энергетика

 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: