Рубрика | Украина

Раді забракло голосів для законопроекту щодо прозорості у видобувних галузях

Раді забракло голосів для законопроекту щодо прозорості у видобувних галузях

Народні депутати відправили на повторне друге читання законопроект про забезпечення прозорості у видобувних галузях.

Про це повідмляє zik.

За це рішення сьогодні під час ранкового засідання Верховної Ради України проголосувало 230 народних депутатів.

Проект Закону про забезпечення прозорості у видобувних галузях № 6229 депутати прийняли у першому читанні 1 березня 2018 року.

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроект розроблено для впровадження в Україні міжнародних стандартів та передових практик розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ).

Впровадження ІПВГ дозволить отримати доступ до важливої інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, що сприятиме зростанню їх прозорості та зміненню негативного іміджу видобувних галузей, зробити ці галузі більш привабливими для інвесторів.

Після розгляду правок голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив: «Це європейський закон для підтримки українського виробника».

А. Парубій таокж закликав підтримати законопроект, наголосивши, що він є на підтримку українського газовидобування.

Але після кількох нерезультативних голосувань голова ВРУ поставив на голосування пропозицію повернути законопроект на повторне друге читання. «За» проголосували 230 народних депутатів.

З цього приводу генеральний директор Директорату викопних видів палива в Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Максим Федотов написав на своїй сторінці у Facebook :


«Депутати в Раді провалили законопроект #№6229 “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”. Момент критичний, бо це не просто черговий законопроект, це нові, прозорі правила гри у видобувному бізнесі, а, отже, нові інвестиції і енергетична безпека України.
Законопроект передбачав відкритість інформації про те, хто та на яких умовах отримав ліцензії на розробку родовищ, що записано в угодах про розподіл продукції, скільки отримують компанії і скільки відрахувань вони роблять в місцеві і державний бюджети, де, що саме та у яких обсягах видобувають, імпортують та експортують.
Все це могло стати відкритим не тільки в галузі видобутку нафти й газу, але й вугілля та металевих руд.
Фактично цей законопроект – це виконання Угоди України про Асоціацію з ЄС (Директива 2013/34/ЄС), та впровадження стандарту Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ), який впроваджується у 51 країнах світу. Тобто, це світовий стандарт роботи видобувних галузей. Завалити його – означає зупинити рух до цивілізованих та стимулюючих інвесторів і виробників правил роботи на ринку.
Давайте казати чесно: інвестор боїться України, боїться саме тому, що не розуміє як функціонує наш ринок…»


 

 

Раніше «Термінал» повідомляв, що в.о. голови комітету з ПЕК Олександр Домбровський писав на свїй стрінці у Facebook : «Також спільно з колегами затвердили остаточну редакцію порівняльної таблиці до проекту Закону про забезпечення прозорості у видобувних галузях (№6229) за результатами її обробки в головному юридичному управлінні Верховної Ради України і затвердили рекомендації комітетських слухань на тему« ГТС: ключові виклики та критерії залучення стратегічного партнера. Роль парламенту в законодавчому забезпеченні процесу».

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: