Рубрика | Украина

Норвезькі інвестори мають наміри інвестувати в українську відновлювальну енергетику

Норвезькі інвестори мають наміри інвестувати в українську відновлювальну енергетику

Про можливості інвестування в енергетичний сектор України, зокрема розвиток відновлювальних джерел енергії, йшлося під час робочої зустрічі із керівництвом норвезької компанії «Scaltec Solar». Зустріч провели генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталій Кушніров та генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець за участю представників НКРЕКП, ДП НЕК «Укренерго» та ДП «Енергоринок».

Як повідомляє Мінпаливенерго, учасники обговорили можливі сфери залучення інвестицій у розвиток відновлювальних джерел енергії, впровадження проектів сонячної генерації за участю компанії Scatec Solar в Україні, законодавчу основу та умови впровадження проектів відновлювальної енергетики, питання гарантованого покупця відпущеної електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел, а також можливості співпраці щодо підготовки фахівців відповідного напрямку.

Як зазначив В. Кушніров, енергетичний сектор України наразі перебуває у процесі активної трансформації та формування ринку електричної енергії. Плани щодо збільшення частки ВДЕ відображенні в Енергетичній стратегії України до 2035 року.

«Україна демонструє суттєві темпи розвитку відновлювальних джерел енергії. Ми зацікавлені у залученні якомога більшої кількості інвесторів з досвідом реалізації проектів відновлювальної енергетики», — наголосив він.

Генеральний директор Директорату енергетичних ринків О. Буславець поінформувала щодо законодавчих ініціатив, які передбачають нові стимулюючі механізми для ВДЕ. «Спостерігається активний розвиток ВДЕ, що викликає потребу перегляду підходів до розташування таких станцій і вирішення подальших нагальних питань регулювання потужності в енергосистемі», — зазначила генеральний директор.

Наразі у Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії». Законопроектом передбачено переведення підтримки за «зеленим» тарифом на аукціони з 2020 року. Для проектів, які реалізуються на сьогодні в Україні, а також для малих генерацій планується зберегти нинішні умови. Водночас О. Буславець зазначила, що питання буде обговорюватися на майданчику профільного Комітету Верховної Ради України з метою обрання оптимальної для України моделі.

Представники норвезької компанії повідомили про наміри довгострокового інвестування в українську енергетику та розширення співпраці. Окрім впровадження виробничих об’єктів сонячної енергетики, зацікавлені у розвитку освітніх програм з метою поглиблення знань про відновлювальні джерела енергії та сучасні технічні рішення.

Підсумовуючи зустріч, В. Кушніров наголосив, що наразі політика та законодавчі засади розвитку енергетичного сектору формуються максимально прозоро: «Ми уважно ставимось до проблем інвесторів та виважено підходимо до удосконалення правового поля».

«Термінал» раніше повідомляв, що Україна у співпраці з IRENA буде залучати досвід та інвестиції провідних країн світу в вітчизняну відновлювальну енергетику.

Також «Термінал» писав, що інвестиції в сонячну енергетику в 2017 р досягли $ 161 млрд.

Автор:

(Всего статей: 16953)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: