Реформу українського газового ринку необхідно продовжити — Коболєв

Реформу українського газового ринку необхідно продовжити — Коболєв

Ситуація на українському газовому ринку стала однією з головних тем обговорення на зустрічі з компаніями-членами Американської торговельної палати в Україні, яка відбулась 26 липня.

Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз».

Виступаючи перед присутніми, голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв охарактеризував перший етап реформування компанії та газового ринку в цілому як успішний, зазначивши, зокрема, що Нафтогаз, в результаті діяльності якого держава раніше мала багатомільярдні збитки, перетворився на найприбутковішу компанію в Україні та найбільшого донора Державного бюджету.

Але, на думку Андрія Коболєва, перший етап реформування є недостатнім, реформи треба продовжити. Серед нагальних проблем ринку, які потребують вирішення, Андрій Коболєв назвав «чорні діри» в сегментах постачання газу населенню та накопичення заборгованості підприємствами теплогенерації. Надмірна зарегульованість та недостатня прозорість цих сегментів перешкоджають входженню в них приватного бізнесу.

Значну увагу керівник Нафтогазу приділив питанням відділення оператора газотранспортної системи. Головною метою анбандлінгу, на його думку, має бути збереження цінності ГТС для українського народу, а отже, забезпечення транзиту після завершення відповідного контракту з Газпромом.

Андрій Коболєв також детально зупинився на проблемах запровадження в Україні добової системи балансування газу в контексті недосконалості діючої редакції Кодексу ГТС. «Наша головна вимога до кодексу – будь-який постачальник або замовник газу має нести відповідальність у розмірі того обсягу газу, до якого він має доступ», – зазначив голова правління Нафтогазу. Він додав, що сьогодні створені небезпечні можливості для безконтрольного та безоплатного відбору газу з ГТС, навівши як приклад Одеський припортовий завод.

«Термінал» писав, НАК «Нафтогаз України» у серпні цього року планує здійснити закупівлю природного газу власного видобутку у приватних газодобувних підприємств України за ціною 8 088,00 грн за тис куб. м (без ПДВ).

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: