147 спецдозволів на надра в окупованому Криму та шельфі Чорного та Азовського морів залишаються дійсними – Кирилюк

147 спецдозволів на надра в окупованому Криму та шельфі Чорного та Азовського морів залишаються дійсними – Кирилюк

На сьогоднішній день 147 спеціальних дозволи на користування надрами, що надані на об’єкти надрокористування, які перебувають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та шельфі Чорного та Азовського морів, залишаються дійсними.

Про це  повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної служби геології і надр України Олег Кирилюк.

Нагадаємо, що Російська Федерація. після анексії Криму навесні 2014 року, незаконно контролює дві третини української території шельфу Чорного та Азовського морів.

«Орієнтовна ресурсна база вуглеводнів українського континентального шельфу Чорного моря складає: газу – більше 300 мільярдів метрів кубічних, нафти – майже 200 млн. т.  Після анексії Криму територія нашого шельфу, де на сьогодні проводяться дослідження українськими підприємствами, скоротилася в три рази (з 130 до майже 40 тис. кв. км.)”, — сказав Кирилюк.

Очільник Держгеонадр зазначив, що затверджені запаси газу на ділянках Чорноморського шельфу, які залишилися підконтрольними Україні, становлять близько 37 млрд. куб. м. Також близько 10 млрд. куб. м. газу становлять запаси на шельфі Азовського моря.

Нагадаємо, Росія “анулювала” українські спеціальні дозволи на користування надрами в Криму. Так, в РФ набув чинності закон, згідно з яким в окупованому Криму перестають діяти українські спеціальні дозволи на користування надрами та вводиться новий порядок реєстрації прав на видобуток корисних копалин.

Тепер право користування ділянками надр, розташованих на шельфі Чорного та Азовського морів, буде надаватися за рішенням уряду Росії, прийнятому за результатами аукціону.

Також, в  2014 році, внаслідок анексії Криму, дочірня компанія НАК «Нафтогазу України» – ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» — втратила свої основні активи, а також доступ до родовищ газу на шельфі Чорного та Азовського морів.

Для захисту своїх інтересів у жовтні 2016 року НАК «Нафтогаз України» ініціював арбітражне провадження проти РФ, а наприкінці вересня 2017 року держхолдинг подав позов проти Росії в Міжнародний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі (Нідерланди). НАК «Нафтогаз України» вимагає відшкодувати 5 млрд. дол. збитків (з урахуванням відсотків  — 7 млрд. дол.).

«Термінал» писав, трибунал при Постоянной палате Третейского Суда в Гааге 17 мая завершил устные слушания в деле по иску семи компаний группы «Нафтогаз» к Российской Федерации в связи с захватом активов группы в Крыму.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: