Будівництво ЦСВЯП відкриває шлях до економічного розвитку Київщини — Недашковський

Будівництво ЦСВЯП відкриває шлях до економічного розвитку Київщини — Недашковський

16 серпня 2018 року між НАЕК «Енергоатом», Київською державною обласною адміністрацією та Державною агенцією України з управління зоною відчуження на майданчику будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) була підписана трьохстороння угода.

Про це повідомляє прес-служба НАЕК «Енергоатом».

Підписання Договору щодо «Спрямування 10% на спорудження об’єктів соціального призначення у місті Славутичі, Іванківському та Поліському районах Київської області» відбулось під час третьої в цьому році зустрічі міжвідомчої групи та оперативного штабу «Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України».

У своїй промові керівник НАЕК «Енергоатом» наголосив, що дано старт ще одному етапу в рамках реалізації комплексного проекту ЦСВЯП – це старт соціального розвитку регіону: «Проект спорудження Централізованого сховища має багатоцільовий характер. Будівництво відбувається не лише безпосередньо на майданчику будівництва ЦСВЯП. Зараз на Хмельницькій, Рівненській та Южно-Українській АЕС продовжуються модифікації обладнання під застосування  технології Holtec International. У США на трьох заводах Holtec International інтенсивно виготовляється обладнання та тривають заводські-приймальні випробування. Нині ми даємо старт ще одному етапу в рамках реалізації комплексного проекту ЦСВЯП – це старт соціального розвитку регіону. По мірі освоєння капітальних вкладень, 10 % від їх суми будуть спрямовані на соціально-економічний благоустрій прилеглих територій Київського регіону – Іванківський, Поліський райони та м. Славутич. На сьогодні це близько 100 млн грн, які Енергоатом вже капіталізував (накопичив) для розвитку регіону. Загальна сума складає 3,7 млрд грн. Тристороння угода між НАЕК «Енергоатом», КДОА та ДАЗВ в рамках будівництва ЦСВЯП відкриває шлях до економічного розвитку та соціальної захищеності Київського регіону. Підписання документу  дає можливість спрямувати кошти на фінансування проектів, за якими затверджена проектно-кошторисна документація».

Юрій Недашковський також нагадав, що проект будівництва ЦСВЯП – це перспектива майбутнього розвитку, а не «звалище» і не «могильник» ядерних відходів, як інколи на цьому спекулюють: це сховище стратегічних матеріалів, з яких у майбутньому Україна зможе виробляти екологічно чисту та дешеву атомну електроенергію: «Ще раз хочу наголосити, головна мета будівництва Централізованого сховища — це енергетична безпека України. Реалізувавши цей проект Україна позбудеться останнього важелю монопольного впливу з боку РФ».

 «Термінал» писав, Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива зможемо запустити в 2019 році — Недашковський.

 

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: