«Укренерго» планує у грудні провести перше тестове випробування програмного забезпечення для роботи нового ринку

«Укренерго» планує у грудні провести перше тестове випробування програмного забезпечення для роботи нового ринку

НЕК «Укренерго» планує у грудні 2018р провести перше тестове випробування програмного забезпечення для організації роботи балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг із залученням інших гравців ринку, тобто генеруючих компаній, постачальників тощо.

Про це повідомив заступник директора компанії з розвитку ринку та ІТ-напрямку Андрій Немировський.

«Тестування перших модулів ми плануємо починати у грудні. Це вимога закону, і наш план саме таким чином і влаштований. Друга частина тестування буде проходити в лютому… Контракт (з розробниками програмного забезпечення, компаніями IP Systems, Smart Tech та Siemens – ред.) був підписаний 19 липня, тобто пройшов місяць як він підписаний, у нас є певні господарські питання, але ми рухаємось згідно плану та тих строків, які були визначені законом», — сказав він.

За словами Немировського, поступово будуть проведені випробування різних модулів програмного забезпечення, які забезпечать роботу різних сегментів ринку, в тому числі, наприклад, балансуючого ринку, після чого буде проведене тестування одночасної роботи всіх сегментів. «Буде великий тестовий період для повноцінного функціонування ринку, я думаю він почнеться у березні-квітні, щоб до травня ми пройшли тестування, виправити певні неточності і, починаючи із середини червня, ми були повністю готові до запуску, щоб запустили нову модель з 1 липня», — додав топ-менеджер «Укренерго».

Немировський також повідомив, що до такого тестування буде залучена велика генерація, постачальники, які мають довгострокові контракти з генерацією, компанії, які зможуть забезпечити первинне, вторинне та третинне регулювання.

«Це можуть бути великі споживачі, наприклад, заводи, які можуть без шкоди для виробничого процесу на 15-20 хв припинити споживання. Це вторинний резерв. Таким чином, сторона попиту зможе прийняти участь у балансуванні. Ми будемо сертифікувати таких гравців, перевіряти їх можливості. Також може приймати участь побутовий споживач, але через агрегатор», — зазначив Немировський, додавши, що агрегатор буде представляти собою компанію, яка об’єднає досить велику кількість домогосподарств-користувачів потужної електротехніки (бойлерів, кондиціонерів, насосного обладнання) та зможе забезпечити комфортне для споживачів та необхідне для оператора енергосистеми зниження рівня навантаження у пікові періоди споживання.

«В Україні таке регулювання має величезний потенціал. Ми провели аналіз та отримали інформацію, що в 2015-2017рр в Україну було імпортовано бойлерів загальною потужністю 2 ГВт. Вони десь же розміщені», — сказав Немировський. Відповідаючи на питання, яку мінімальну потужність має мати сукупність споживачів, щоб стати учасником балансуючого ринку, він зазначив, що це має бути потужність, починаючи від 1 МВт. «Я бачу це – від 1 МВт, тобто це 500 бойлерів… Це (робота компаній-агрегаторів та участь у балансуванні побутового споживача – ред.) новий сегмент бізнесу, ці комірки пусті», — додав він.

Читайте в «Терміналі», ДП «НЕК «Укренерго» , ДП «Молделектрика» найближчим часом фіналізують сервісні контракти з консорціумом європейських операторів системи передачі, до якого увійдуть румунський ОСП Transelectrica, сербський EMS, угорський MAVIR, польський PSE, словацький SEPS та німецький 50 Hertz.

Автор:

(Всего статей: 4981)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: