Газові господарства б’ють на сполох

Газові господарства б’ють на сполох

29 серпня в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему: «Наслідки хронічної збитковості тарифу на розподіл газу: катастрофічна ситуація з персоналом у  операторів ГРМ».

Про це розповідає «Термінал».

Головною причиною, яка змусила представників газових господарств зібрати пресу, стала проблема численного відтоку кадрів. Голова профспілки працівників газових господарств України Сергій Копанічук наголосив, що на підприємствах назріла вкрай критична ситуація. «Через низький рівень оплати праці з початку року вже звільнилося близько 5400 працівників. І це більш ніж 10 % всіх працюючих.  Витрати на оплату праці працівників газорозподільних підприємств закладаються в тариф на розподіл природного газу. І дуже важливо розуміти, що цей тариф не є ціною на газ, це лише складова ціни. Це та сума, яка виділяється підприємствам по розподілу на їхнє існування та роботу. Сьогодні тариф на розподіл природного газу становить 8-10 % від ціни на газ» — розповів С. Копанічук. При цьому, за словами керівника профспілки, у Європі на розподіл природного газу виділяється 20-25% від ціни на газ.

Розподіл коштів тарифу між структурами визначається та встановлюється НКРЕКП. І з 2016 року державний регулятор не переглядав затрати газових господарств по зарплаті. Як результат, на сьогодні середня заробітна плата становить 6630 грн., тоді як у промисловості перевищує 9 тис. грн. Сергій Копанічук  зауважив, що ситуація вкрай критична: «Через місяць починається опалювальний сезон. Боюсь, що з таким відношенням до нас, виникає загроза аварійних ситуацій або зриву початку опалювального сезону».

До того ж, ліквідовувати аварії теж нікому. За словами технічного директора ПАТ «Запоріжгаз» Тетяни Бузовської,  в Україні аварійна служба не укомплектована на 22%. Люди масово звільняються, а нові працівники не приходять. Та й до того ж, необхідно враховувати, що робота з газом є небезпечною та має свої нюанси. Відповідно, перш ніж довірити працівникові роботу, його потрібно мінімум 2 роки навчати під контролем досвідченого наставника.

Через низькі заробітні плати робота в газовій галузі стала неперспективною та непопулярною. Відповідно у вишах, які готують інженерів газової промисловості, останні роки недобори студентів. Та й ті, хто отримав освіту інженера газового господарства обирають  менш престижні, але краще оплачувані робочі місця.

Загалом представники газових господарств наголосили, що за таких умов зовсім скоро може виникнути ситуація, коли на аварію чи витік газу  просто нікому буде виїхати.

За словами Сергія Копанічука, газовими господарствами разом з НКРЕКП в червні цього року було прийнято рішення про тимчасову методику по розрахунку тарифу для ПАТів, яка б могла пригальмувати відтік фахівців з галузі.  Але «Урядовий Кур’єр» досі не опублікував цей розрахунок, через що він так і не вступив у дію.

Автор:

(Всего статей: 18997)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: