Ми за професійний діалог з усіма гравцями ринку електричної енергії

Ми за професійний діалог з усіма гравцями ринку електричної енергії

Про роботу в НКРЕКП, нові тарифи та підвищення зарплат працівникам енергетичної галузі журналісту НТЦ «Псіхєя» розповів Дмитро Коваленко, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Повна версія інтерв’ю в часописі «TerminaL».

Вітаємо Вас із призначенням на посаду члена комісії. У чому полягатимуть Ваші функції? На чому Ви плануєте зосередити першочергову увагу?

– Дякую за привітання. Моя робота надзвичайно цікава і для мене не нова. Моє основне завдання на посаді полягатиме у сприянні розвитку та реформуванні сфери енергетики, ринку електричної енергії та його координації. Все суспільство нині стоїть на порозі реформування ринку електричної енергії відповідно до Закону «Про ринок електричної енергії». Ні для кого не є секретом, що зараз відбувається пік реформування. Тому роботи дуже й дуже багато. Розробляються нормативні документи, їх коригують, обговорюють. Національна комісія з регулювання енергетики затвердила кодекси і правила, необхідні для впровадження Закону України «Про ринок електричної енергії». Зокрема, НКРЕКП затвердила Кодекси системи передач, систем розподілу і комерційного обліку електричної енергії та проекти Правил ринку, ринків «на добу вперед» і внутрішньодобових, роздрібного ринку електричної енергії.

– Чи відчуваєте Ви тиск з боку інших органів влади чи учасників ринку? Чи намагається хтось із них втручатися в діяльність НКРЕКП?

– Особисто я бачу тільки допомогу, дружню підтримку майже усіх учасників процесу реформування. Багато уваги і допомоги НКРЕКП відчуває з боку профільних міністерств. Ми ведемо з ними консультації, перемовини. Хочу наголосити, що в наш непростий час, я маю на увазі – економічно непростий, коли потрібні реформи в різних галузях, а особливо на ринку електричної енергії, всі дотичні до цього процесу учасники намагаються зробити якомога більше і краще. Щоб цей ринок відбувся. Зрозуміло, що питань багато, однак лише в дружній і професійній дискусії можна віднайти істину. І тут головне вміння – аналізувати ситуацію, слухати один одного. Прямого тиску, вказівок з гори, втручання в роботу НКРЕКП – немає, і, гадаю, не буде. НКРЕКП – незалежна структура.

– Діяльність НКРЕКП попереднього складу викликала багато нарікань. У чому причина такого ставлення? Як відновити довіру до дій комісії?

– Не думаю, що довіра була втрачена і що були якісь недоліки, які потрібно терміново виправляти. Так, певні непорозуміння були, але кроки і дії, які були зроблені – всі правильні. Йде процес розвитку. Робота комісії відкрита, можна у реальному часі наживо стежити за засіданнями, на сайті розміщені вже ухвалені документи. Меседжі до суспільства робляться. Все це, на мою думку, правильно і нормально. Головним у спілкуванні й відкритості є не лише звітування про роботу, а й вміння донести до споживача інформацію про стан ринку, про необхідність реформ, треба почути іншу сторону. Працюючи останні кілька місяців на посаді члена НКРЕКП, я відчуваю, що суспільство ставиться з довірою до роботи комісії. Можливо, це якийсь карт-бланш на певний період, аванс довіри.

– Наскільки ефективною є тарифна політика в електроенергетичній галузі? Що й коли в ній варто змінити? Якими будуть результати?

– Тарифна політика, як на мене, має багатогранні складові. Тут не можна говорити про тарифну політику до окремо взятих компаній, загальну політику, ціни на оптовому ринку електричної енергії тощо. Зараз на ринку електричної енергії відбуваються великі, можна сказати, глобальні зміни. НКРЕКП ще за таких умов, мабуть, не працювала. Можливо, можна провести певну паралель із 90-ми роками минулого століття, коли вся економіка ставала на інші рейки. Тоді було багато нарікань, багато незрозумілого. Але ми пройшли великий шлях випробувань і зробили великий перший крок вперед. Тепер комісія має на меті зробити вперед наступний крок. НКРЕКП змінить методологію нарахувань тарифів, адже новий ринок – це формування нової ідеології оптового ринку електричної енергії.

Повну версію інтерв’ю читайте у часописі «TerminaL».

З питань передплати або придбання номеру (електронна, друкована форма) звертайтесь за телефоном (+38 044) 223-50-03 або по email: terminal.psychea@gmail.com

НТЦ «ПСІХЄЯ»

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: