Порядок денний бізнесу до влади: інструмент поглиблення діалогу на благо країни

Порядок денний бізнесу до влади: інструмент поглиблення діалогу на благо країни

Радник Президента з фінансово-економічних питань у Торгово-промисловій палаті України  Дмитро  Вишневський розповідає читачам часопису «TerminaL» про ініціативу створення Порядку денного бізнесу до влади, впровадження якого сприятиме переходу від набору відомчих політик до народження сфокусованої ефективної державної політики та зміцнення держави.

За часи незалежності в Україні було прийнято лише на національному рівні понад 100 різноманітних стратегічних документів. Протягом 2017 р. з’явилась 21 нова стратегія, серед яких «Стратегія розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року» та «Експортна стратегія України («дорожня карта» стратегічного розвитку торгівлі) на 2017–2021 роки», в розробці яких брали участь експерти Торгово-промислової палати України. Незважаючи на корисність цих документів та залученість до їх розробки представників бізнесу і громадськості, вони позбавлені єдиного фокусу та відображають бачення майбутнього країни від влади до бізнесу.

За останні 25 років бізнес­ спільнота в Україні робила декілька спроб запропонувати суспільству своє бачення державної політики щодо покращення бізнес­клімату. Проте ці проекти не змогли забезпечити необхідних якісних змін, державна політика у сфері розвитку бізнесу залишилась фрагментарною, без загально визначеного фокусу, та в значній мірі була зорієнтована на досягнення кращих позицій у міжнародних рейтингах.

З урахуванням чинного стану Торгово­ промислова палата України відродила ідею та ініціювала створення Порядку денного бізнесу до влади, впровадження якого сприятиме переходу від набору відомчих політик до народження сфокусованої ефективної державної політики та зміцнення держави.

Формування Порядку денного бізнесу до влади розглядається не як одноразовий акт, а постійно діючий процес, який передбачає низку етапів:

 1. Розробка.

Головним завданням є залучення якомога більшої кількості активних представників бізнес­ спільноти для обговорення наявних проблем, виявлення їх причин та формування рекомендацій шляхом усунення недоліків.

 1. Презентація.

Заплановано презентацію Порядку денного органам державної влади, підготовку рекомендацій щодо його впровадження, максимальне поширення та просування в інформаційному просторі.

 1. Моніторинг упровадження.

Рекомендації, які міститиме Порядок денний, повинні стати для влади своєрідним керівництвом до дії. Заключний етап є одночасно підґрунтям для актуалізації Порядку денного в подальшому.

Головним принципом узгодження всіх матеріалів є загальний консенсус. Порядок денний бізнесу до влади передусім спрямований на консолідацію несуперечливих положень. З урахуванням досвіду, накопиченого протягом цього року, буде продовжено формування Порядку денного бізнесу до влади й у подальші роки.

Звичайно, Торгово­промислова палата України не починає процес розробки Порядку денного з чистого аркуша, а пропонує чітку логіку його формування не лише за формою, а також за змістом, який стосується певних сфер (бізнесу, праці, ЗЕД).

Логіка його формування полягає у створенні умов для одночасного та взаємно корисного розвитку бізнесу, а також накопичення людського капіталу з подальшим просуванням створених товарів і послуг на зовнішні ринки.

 

Повну версію  читайте у часописі TerminaL.

З питань передплати або придбання номеру (електронна, друкована форма) звертайтесь за телефоном (+38 044) 223-50-03 або по email: terminal.psychea@gmail.com

НТЦ «Псіхєя»

 

Автор:

(Всего статей: 17063)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: