Порядок денний бізнесу до влади: інструмент поглиблення діалогу на благо країни

Порядок денний бізнесу до влади: інструмент поглиблення діалогу на благо країни

Радник Президента з фінансово-економічних питань у Торгово-промисловій палаті України  Дмитро  Вишневський розповідає читачам часопису «TerminaL» про ініціативу створення Порядку денного бізнесу до влади, впровадження якого сприятиме переходу від набору відомчих політик до народження сфокусованої ефективної державної політики та зміцнення держави.

За часи незалежності в Україні було прийнято лише на національному рівні понад 100 різноманітних стратегічних документів. Протягом 2017 р. з’явилась 21 нова стратегія, серед яких «Стратегія розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року» та «Експортна стратегія України («дорожня карта» стратегічного розвитку торгівлі) на 2017–2021 роки», в розробці яких брали участь експерти Торгово-промислової палати України. Незважаючи на корисність цих документів та залученість до їх розробки представників бізнесу і громадськості, вони позбавлені єдиного фокусу та відображають бачення майбутнього країни від влади до бізнесу.

За останні 25 років бізнес­ спільнота в Україні робила декілька спроб запропонувати суспільству своє бачення державної політики щодо покращення бізнес­клімату. Проте ці проекти не змогли забезпечити необхідних якісних змін, державна політика у сфері розвитку бізнесу залишилась фрагментарною, без загально визначеного фокусу, та в значній мірі була зорієнтована на досягнення кращих позицій у міжнародних рейтингах.

З урахуванням чинного стану Торгово­ промислова палата України відродила ідею та ініціювала створення Порядку денного бізнесу до влади, впровадження якого сприятиме переходу від набору відомчих політик до народження сфокусованої ефективної державної політики та зміцнення держави.

Формування Порядку денного бізнесу до влади розглядається не як одноразовий акт, а постійно діючий процес, який передбачає низку етапів:

 1. Розробка.

Головним завданням є залучення якомога більшої кількості активних представників бізнес­ спільноти для обговорення наявних проблем, виявлення їх причин та формування рекомендацій шляхом усунення недоліків.

 1. Презентація.

Заплановано презентацію Порядку денного органам державної влади, підготовку рекомендацій щодо його впровадження, максимальне поширення та просування в інформаційному просторі.

 1. Моніторинг упровадження.

Рекомендації, які міститиме Порядок денний, повинні стати для влади своєрідним керівництвом до дії. Заключний етап є одночасно підґрунтям для актуалізації Порядку денного в подальшому.

Головним принципом узгодження всіх матеріалів є загальний консенсус. Порядок денний бізнесу до влади передусім спрямований на консолідацію несуперечливих положень. З урахуванням досвіду, накопиченого протягом цього року, буде продовжено формування Порядку денного бізнесу до влади й у подальші роки.

Звичайно, Торгово­промислова палата України не починає процес розробки Порядку денного з чистого аркуша, а пропонує чітку логіку його формування не лише за формою, а також за змістом, який стосується певних сфер (бізнесу, праці, ЗЕД).

Логіка його формування полягає у створенні умов для одночасного та взаємно корисного розвитку бізнесу, а також накопичення людського капіталу з подальшим просуванням створених товарів і послуг на зовнішні ринки.

 

Повну версію  читайте у часописі TerminaL.

З питань передплати або придбання номеру (електронна, друкована форма) звертайтесь за телефоном (+38 044) 223-50-03 або по email: terminal.psychea@gmail.com

НТЦ «Псіхєя»

 

Автор:

(Всего статей: 17156)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Япония, которая является крупнейшим в мире покупателем сжиженного природного газа, в июле получила первую партию СПГ из Китая.

  Об этом пишет Прайм, ссылаясь на Рейтер.

  Груз объемом 70,56 тысячи тонн СПГ был отправлен с терминала Хайнаня, которым управляет государственная китайская компания CNOOC Ltd. Он прибыл на терминал возле города Нагоя в Японии, которым управляют японские компании Toho Gas и JERA.

  Как пишет агентство, это первая поставка СПГ из Китая в Японию с 1988 года, когда японские власти начали публиковать статистику по экспорту и импорту. «Данная отгрузка демонстрирует растущую гибкость азиатского рынка СПГ», — отмечает агентство.

  Китай стал вторым по величине в мире покупателем СПГ на фоне роста потребления газа внутри страны. Однако страна начала реэкспортные поставки на фоне снижения потребления газа в летний период, а японские клиенты покупают его, чтобы сократить свои расходы на энергоносители. По данным агентства, партия СПГ из Китая обошлась значительно дешевле, чем страна в среднем тратила в июле на закупку энергоносителей.

  Япония является крупнейшим в мире покупателем СПГ. По последним данным, которые сообщали СМИ в прошлом месяце, общий объем импорта СПГ Японии в июне составил 5,2 миллиона тонн, что на 6,3% ниже показателя годичной давности.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, Торговля, энергетика

 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: