За атомною енергетикою – майбутнє, і це означає, що ми повинні працювати в одній команді

За атомною енергетикою – майбутнє, і це означає, що ми повинні працювати в одній команді

Про особливості роботи профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України, проблеми та способи їх вирішення читачами часопису «TerminaL» розповів голова професійної спілки Валерій Матов.

– Сьогодні одна з профспілок, що реально діють, – це профспілка працівників атомної енергетики і промисловості. Як Вам вдається так побудувати роботу, щоб почути і голос первинних осередків, і не загубитися в різноманітності їхніх голосів?

– Відповідь проста. З моменту створення, а саме з 1992 р., коли фактично створювалася профспілка працівників атомної енергетики і промисловості, ми в основу поклали принцип двох ланок. Ми маємо центральний апарат і первинні організації. Проміжні профспілкові інстанції нам не потрібні, тому ми дуже оперативно реагуємо на будь­яку інформацію знизу. За такої структурної побудови ми зуміли ще й сконцентрувати профспілкові кошти – членські внески, а це 1% від заробітної плати.

-Головна турбота профспілки – це люди. Турбота про соціальну інфраструктуру, про те, як і в яких умовах працюють люди… адже це стоїть на першому місці?

-Природно, саме про це ми намагаємось розповісти нашим державним мужам. Адже «атомка» – це донор економіки. А зараз, на жаль, галузь опинилася в дуже складній ситуації. Ми втрачаємо можливості розвиватися і вкладати нові засоби та технологічні можливості у підвищення безпеки. Що стосується інфраструктури, то треба говорити відверто. У нас не просто створювалися і будувалися міста, де базовим підприємством була АЕС. Біля станції будували об’єкти культури і спорту, медичні і освітні установи. Навіщо? Це структури, які гарантують певний рівень безпеки експлуатації об’єкту підвищеного ризику. Бо коли працівник станції приходить на зміну знаючи, що він не має проблем з тим, аби влаштувати дитину до дитсадка чи відправити до школи, отримати якісне медичне обслуговування – це і є частина безпеки. А це найголовніше.

– Тоді хочу уточнити у Вас, як Ви ставитеся до Законопроекту No3131?

– Його виносили на розгляд до Верховної Ради 29 разів. Законопроект прийняли в першому читанні, але до відпустки депутатів на літні канікули в другому читанні не прий­няли. Сподіваємося, його розглядатимуть восени. Проект закону дуже простий. У тарифі були передбачені гроші на капітальне будівництво, за рахунок якого підприємство, тобто атомні станції, виконували програму «Житло». У цілому натепер побудовано 275 квартир. Це сумарно по всіх майданчиках в Енергодарі, Нетішині, Южноукраїнську, Вараші. Два з половиною роки будинки стоять. Охороняються, освітлюються, опалюються, але не заселяються. Чому? З однієї простої причини. Державне підприємство без рішення не може передати це житло. Притому передати не безкоштовно, а під позики, під кредити. На десять років. Ми таким чином прив’язуємо людину до місця роботи. Проста, законна річ. Ось прийшла молода людина після вишу до нас. Його ще десять років треба готувати. А ми таким чином зацікавили його, і як фахівець він росте. Законопроект дозволяє державному підприємству на законних підставах передавати це житло працівникові за гроші. Людина працює, живе у квартирі, заводить сім’ю, потихеньку гроші виплачує, а ми маємо можливість за ці кошти будувати інше житло. Все просто. Ми вирішуємо і цю соціально значущу проблему.

Сьогодні атомники не мають проблем зі своєчасною виплатою зарплат, вірно? У вас все дуже чітко працює. Питання в іншому. Як стимулювати зростання зарплат? На Вашу думку, який повинен бути тариф для атомників?

– Подивімося трішки на перспективу – і не на два ­три роки, як пропонує уряд, а на десять. Адже у нас лише один блок може будуватися п’ять­сім років. Останні розрахунки – це 71,5 коп. кВт/год. Тим більше що ми зараз переживаємо момент переходу на альтернативне паливо.

 …

Повну версію інтерв’ю читайте у часописі «TerminaL».

З питань передплати або придбання номеру (електронна, друкована форма) звертайтесь за телефоном (+38 044) 223-50-03 або по email: terminal.psychea@gmail.com

НТЦ «ПСІХЄЯ»

 

Автор:

(Всего статей: 6012)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: