Міненерговугілля оцінює дохід приватних інвесторів від реалізації проекту енергомосту «Україна-ЄС» в EUR41,3 млн

Міненерговугілля оцінює дохід приватних інвесторів від реалізації проекту енергомосту «Україна-ЄС» в EUR41,3 млн

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оцінює чистий дисконтований дохід (майбутні доходи мінус вкладення) приватних партнерів від реалізації проекту створення енергетичного мосту «Україна-ЄС» в EUR41,3 млн за внутрішньої норми рентабельності інвестицій 26%.

Такі дані міністерство наводить в аналізі ефективності державно-приватного партнерства, що передбачає організацію експорту електроенергії, що виробляється блоком №2 Хмельницької АЕС, протягом 20 років, текст якого має агентство «Інтерфакс-Україна».

Загалом приватні інвестиції в проект мають сягнути EUR243,5 млн. Зокрема, EUR47,7 млн планується спрямувати на організацію видачі потужності з блока №2 Хмельницькоїх АЕС в енергосистему ЄС шляхом включення його до складу Бурштинського енергоострова разом із підстанцією «Західноукраїнська» і ЛЕП ХАЕС-Жешув (Польща). Ще EUR195,8 млн буде спрямовано на програму підвищення ефективності та збільшення потужності шести блоків (№№2, 3 ЮУАЕС та №№1, 3, 4, 5 ЗАЕС).

За розрахунками ініціаторів проекту, в результаті його реалізації додаткові платежі НАЕК «Енергоатом» до бюджету становитимуть EUR2,241 млрд у вигляді дивідендів, податку на прибуток та єдиного соціального внеску.

Окремо підписаний двосторонній договір купівлі-продажу між учасниками проекту поширюватиметься на всю електроенергію, вироблену блоком №2 ХАЕС, окрім втрат під час передачі та витрат на власні потреби. Очікується, що близько 5-6 млрд кВт-год е/е, які щороку виробляє блок, будуть покриті за рахунок зняття диспетчерських обмежень на роботу всіх блоків АЕС та подальшого збільшення їхньої потужності.

Фактично «Енергоатом» повинен буде передавати приватному партнеру е/е з другого блока ХАЕС на кордоні з ЄС, який її реалізовуватиме за середньозваженими цінами продаж енергетичних бірж Угорщини, Словаччини, Румунії та Польщі.

За підсумками реалізації приватний партнер має щомісяця здійснювати її оплату «Енергоатому» за вирахуванням внесених у проект інвестицій, премії за фактично внесені інвестиції, а також отримані в результаті продажу е/е операційні витрати і маржі від операційного прибутку за продаж е/е. Складові операційних витрат, розміри премії та маржа мають бути надані учасниками у рамках конкурсу з відбору партнера проекту.

Пропонований термін дії договору — 23 роки, зокрема період модернізації та створення інфраструктури — 52 місяці (близько чотири роки), період реалізації програм підвищення ефективності та нарощування потужності — 111 місяців (близько дев’яти років).

Крім того, документ містить пункт відшкодування витрат для Polenergia, Westinghouse, EDF на випадок виграшу конкурсу іншим консорціумом. Так, приватний партнер, що виграв конкурс, протягом 30 днів після підписання договору повинен буде відшкодувати ініціатору пропозиції в особі Polenergia, Westinghouse, EDF витрати на підготовку пропозиції за проектом, які не повинні перевищити 2,5% від суми очікуваних інвестицій (EUR6,09 млн).

При цьому початок виконання приватним партнером своїх зобов’язань набуде чинності після погодження розширення Бурштинського острова всіма операторами систем передачі, які входять до групи континентальної Європи.

Документ також містить пункт, згідно з яким приватний партнер може відмовитися від виконання договору, якщо за результатами технічного аудиту вартість програми розвитку інфраструктури перевищить очікувані інвестиції в неї на 20% або графік виконання робіт перевищує очікуваний на 30 робочих днів.

Запропонований проект договору також передбачає вважати витрати на технічний аудит проектів інвестиціями приватного партнера з їх подальшою компенсацією. Термін відшкодування інвестицій за проектом «енергомосту» в цілому міститиметься в пропозиції, поданій на конкурс.

Крім того, згідно з документом, у разі призупинення дії договору з ініціативи держпартнера або за результатами технічного аудиту витрати на техаудит ляжуть на «Енергоатом» та «Укренерго».

При цьому в проекті договору державно-приватного партнерства є можливість передачі одній зі сторін прав за цим договором у разі обопільної згоди.

Як повідомлялося, в проекті облаштування енергетичного мосту «Україна-ЄС» планував брати участь консорціум компаній Westinghouse Electric Sweden AB, Polenergia International S.àr.l. і EDF Trading Limited.

Рішення про реалізацію проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС» уряд ухвалив у червні 2015 року.

Енергоміст «Україна-ЄС» передбачає організацію видачі потужності з блока №2 Хмельницької АЕС в енергосистему ЄС шляхом включення його до складу Бурштинського енергоострова разом із 750/330 кВ ПС «Західноукраїнська» та 750 кВ ЛЕП ХАЕС-Жешув (Польща). Отримувані від експорту електроенергії з цього блоку кошти планується використати для фінансування будівництва блоків №3-4 на Хмельницькій АЕС.

Добудову третього та четвертого блоків Хмельницької АЕС планується розпочати в 2021 році. Готовність брати участь у завершенні будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС шляхом виробництва двох комплектів реакторних установок підтвердила чеська Skoda.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: