Ядерна енергетика України: ризик не впоратися з викликами

Ядерна енергетика України: ризик не впоратися з викликами

Директор з інформаційної підтримки та взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Асоціації «Український ядерний форум» Ольга Кошарна ділиться з читачами часопису «TerminaL» думками, чому ж найбільша галузь електроенергетики – ядерна енергетика знову опинилася в центрі уваги народних депутатів.

За ініціативою Комітету ВР з паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки 12 липня
поточного року пройшли комітетські слухання на тему: «Ядерна енергетика України: сьогоднішні виклики і ризики для її майбутнього розвитку».

Пропонуємо до вашої уваги фрагмент матерілу О.Кошарної.

Починаючи з 2014 р. частка електроенергії, виробленої АЕС, стабільно перевищує 50% у структурі оптового ринку електроенергії. У критичні місяці 2017 р., після блокади ОРДЛО і припинення постачання вугілля з окупованої території, в окремі дні вона зростала до рекордних 68%. Інтенсивна робота АЕС дозволила економити вугілля антрацитової групи і дати час на реконструкцію та переведення антрацитових теплових енергоблоків на вугілля газової групи. Саме завдяки стійкій і безпечній роботі АЕС в Україні не було масових віялових відключень електроенергії, а Об’єднана енергетична система України працювала стабільно. Факти ці очевидні для більшості фахівців галузі,в тому числі системному операторові «Об’єднаної енергосисте-
ми України» (ОЕС) в особі «Укренерго», який публічно відзначав провідну роль ядерної генерації останніми роками.

Проте, незважаючи на зростаюче виробництво електроенергії на АЕС, НАЕК «Енергоатом» не може реалізовувати свої значущі інвестиційні програми. Причина полягає в низькому тарифі та свідомій політиці колишнього складу НКРЕКП утримувати тариф на можливо низькому рівні, урізуючи усі абсолютно складові статті тарифу аж до експлуатаційних. Така політика екс-глави НКРЕКП Д. Вовка неодноразово піддавалася критиціу ЗМІ.

На абсурдність аргументів підневільних чиновників профільного департаменту НКРЕКП при відмові враховувати в тарифі засоби у відповідності з уже офіційно схваленими Миненерговугілля програмами НАЕК висловився в різкій формі і президент «Енергоатома» Ю. Недашковський. Фінансове благополуччя і майбутнє державної ядерної енергетики було принесене в жертву приватному вертикально-інтегрованому бізнесу, пов’язаному з експлуатацією теплових електростанцій, і непрямій підтримці електростанцій на поновлюваних джерелах енергії.

Окрема тема – розрахунки ДП «Енергоринок» за вже відпущену в ринок електроенергію АЕС. За станом на 01.07.2018 р. заборгованість перед «Енергоатомом» складає 12, 139 млрд грн, і лише з початку 2018 р. – вже 1,286 млрд грн. При цьому ДП «Енергоринок», беручи кредити у банках, справно платило аванси для приватної компанії ДТЕК на купівлю вугілля під прикриттям «успішного проходження осінньо-зимо-
вого періоду», і розраховувалося з кредитів також з боргами у першу чергу перед тепловою генерацією.

У результаті приватна теплова генерація увійде до нової моделі ринку без боргів перед нею за відпущену електроенергію.

А державній компанії «Енергоатом» у відповідності з поданим урядом України Законопроектом No8253 від 10.04.2018 «Про особливості погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної
енергії», довго не мудруючи, пропонується борги «Енергоатому» не повертати. Точно за принципом: «Кому винен, усім прощаю». І це ще не все!

Повну версію  читайте у часописі TerminaL.

З питань передплати або придбання номеру (електронна, друкована форма) звертайтесь за телефоном (+38 044) 223-50-03 або по email: terminal.psychea@gmail.com

НТЦ «Псіхєя»

Автор:

(Всего статей: 6012)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: