Ядерна енергетика України: ризик не впоратися з викликами

Ядерна енергетика України: ризик не впоратися з викликами

Директор з інформаційної підтримки та взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Асоціації «Український ядерний форум» Ольга Кошарна ділиться з читачами часопису «TerminaL» думками, чому ж найбільша галузь електроенергетики – ядерна енергетика знову опинилася в центрі уваги народних депутатів.

За ініціативою Комітету ВР з паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки 12 липня
поточного року пройшли комітетські слухання на тему: «Ядерна енергетика України: сьогоднішні виклики і ризики для її майбутнього розвитку».

Пропонуємо до вашої уваги фрагмент матерілу О.Кошарної.

Починаючи з 2014 р. частка електроенергії, виробленої АЕС, стабільно перевищує 50% у структурі оптового ринку електроенергії. У критичні місяці 2017 р., після блокади ОРДЛО і припинення постачання вугілля з окупованої території, в окремі дні вона зростала до рекордних 68%. Інтенсивна робота АЕС дозволила економити вугілля антрацитової групи і дати час на реконструкцію та переведення антрацитових теплових енергоблоків на вугілля газової групи. Саме завдяки стійкій і безпечній роботі АЕС в Україні не було масових віялових відключень електроенергії, а Об’єднана енергетична система України працювала стабільно. Факти ці очевидні для більшості фахівців галузі,в тому числі системному операторові «Об’єднаної енергосисте-
ми України» (ОЕС) в особі «Укренерго», який публічно відзначав провідну роль ядерної генерації останніми роками.

Проте, незважаючи на зростаюче виробництво електроенергії на АЕС, НАЕК «Енергоатом» не може реалізовувати свої значущі інвестиційні програми. Причина полягає в низькому тарифі та свідомій політиці колишнього складу НКРЕКП утримувати тариф на можливо низькому рівні, урізуючи усі абсолютно складові статті тарифу аж до експлуатаційних. Така політика екс-глави НКРЕКП Д. Вовка неодноразово піддавалася критиціу ЗМІ.

На абсурдність аргументів підневільних чиновників профільного департаменту НКРЕКП при відмові враховувати в тарифі засоби у відповідності з уже офіційно схваленими Миненерговугілля програмами НАЕК висловився в різкій формі і президент «Енергоатома» Ю. Недашковський. Фінансове благополуччя і майбутнє державної ядерної енергетики було принесене в жертву приватному вертикально-інтегрованому бізнесу, пов’язаному з експлуатацією теплових електростанцій, і непрямій підтримці електростанцій на поновлюваних джерелах енергії.

Окрема тема – розрахунки ДП «Енергоринок» за вже відпущену в ринок електроенергію АЕС. За станом на 01.07.2018 р. заборгованість перед «Енергоатомом» складає 12, 139 млрд грн, і лише з початку 2018 р. – вже 1,286 млрд грн. При цьому ДП «Енергоринок», беручи кредити у банках, справно платило аванси для приватної компанії ДТЕК на купівлю вугілля під прикриттям «успішного проходження осінньо-зимо-
вого періоду», і розраховувалося з кредитів також з боргами у першу чергу перед тепловою генерацією.

У результаті приватна теплова генерація увійде до нової моделі ринку без боргів перед нею за відпущену електроенергію.

А державній компанії «Енергоатом» у відповідності з поданим урядом України Законопроектом No8253 від 10.04.2018 «Про особливості погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної
енергії», довго не мудруючи, пропонується борги «Енергоатому» не повертати. Точно за принципом: «Кому винен, усім прощаю». І це ще не все!

Повну версію  читайте у часописі TerminaL.

З питань передплати або придбання номеру (електронна, друкована форма) звертайтесь за телефоном (+38 044) 223-50-03 або по email: terminal.psychea@gmail.com

НТЦ «Псіхєя»

Автор:

(Всего статей: 6593)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Япония, которая является крупнейшим в мире покупателем сжиженного природного газа, в июле получила первую партию СПГ из Китая.

  Об этом пишет Прайм, ссылаясь на Рейтер.

  Груз объемом 70,56 тысячи тонн СПГ был отправлен с терминала Хайнаня, которым управляет государственная китайская компания CNOOC Ltd. Он прибыл на терминал возле города Нагоя в Японии, которым управляют японские компании Toho Gas и JERA.

  Как пишет агентство, это первая поставка СПГ из Китая в Японию с 1988 года, когда японские власти начали публиковать статистику по экспорту и импорту. «Данная отгрузка демонстрирует растущую гибкость азиатского рынка СПГ», — отмечает агентство.

  Китай стал вторым по величине в мире покупателем СПГ на фоне роста потребления газа внутри страны. Однако страна начала реэкспортные поставки на фоне снижения потребления газа в летний период, а японские клиенты покупают его, чтобы сократить свои расходы на энергоносители. По данным агентства, партия СПГ из Китая обошлась значительно дешевле, чем страна в среднем тратила в июле на закупку энергоносителей.

  Япония является крупнейшим в мире покупателем СПГ. По последним данным, которые сообщали СМИ в прошлом месяце, общий объем импорта СПГ Японии в июне составил 5,2 миллиона тонн, что на 6,3% ниже показателя годичной давности.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, Торговля, энергетика

 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: