Держава не виконує системний контроль якості нафтопродуктів по усіх регіонах – директор НТЦ «Псіхєя»

Держава не виконує системний контроль якості нафтопродуктів по усіх регіонах – директор НТЦ «Псіхєя»

Неякісне пальне, побутовий газ замість автомобільного, недолив, порушення у маркуванні палива – такі головні проблеми були виявлені під час незалежного моніторингу якості палива, товарів і сервісу на мережевих АЗС.

На спільної прес-конференція Союзу споживачів України та Міжнародної Академії Стандартизації на тему: “Чим заправляють, чим годують і що продають споживачам на АЗС столиці” експерти констатували, що газові проби на АЗС WOG, БРСМ І АВАНТАЖ 7 не відповідають заявленим продавцями показникам якості. Доведений у ході лабораторних випробувань великий вміст сірки і наявність метилмеркаптану – цього вже достатньо, аби заборонити продавати цей вид палива для автомобілів.

Щодо дизельного палива, то порушення були зафіксовані на АЗС БРСМ. Відібрана проба за показником «температура спалаху в закритому тиглі» не відповідала вимогам нормативних
документів. Не відповідало нормі й октанове число у пробі бензину у цій же
мережі АЗС. Заявлений бензин 95 марки за своїми якісними показниками виявився 92, хоча і коштував споживачам як звичайний 95-й. Результати досліджень, які були поставлені під сумнів представниками БРСМ, були повторно перевірені шляхом випробування арбітражних зразків у незалежній лабораторії, де ще раз було доведено їхню невідповідність.

Журналіст часопису «TerminaL»  запитав у директора НТЦ «Псіхєя» Сергія Сапєгіна чому у масштабі держави проблема якості палива не вирішена?

 1.  Громадські організації не в змозі замінити її у цьому питанні. А дослідження п’ятьох столичних АЗС не відображає загальний стан на ринку. Головне те, що держава не виконує системний контроль якості по усіх регіонах.
 2. Для довідки – одне випробування одного відбору палива потребує витрат близько 1000 доларів США. А тим більше, коли компанії позивають до суду відносно результатів досліджень, такі витрати громадських активістів ще зростають.
 3. Є  інформація щодо надлишкового імпорту авіаційного палива, яке можна використовувати для додавання у дизельне для здешевлення останнього за рахунок різної ставки акцизного податку.  Можна завозити більш низькооктановий бензин і торгувати їм, як повноцінним А-95.
 4. Є ще така тема, як бензини з додаванням етанолу. Споживач, нажаль, не володіє інформацією щодо шкоди, яку може задіяти використання сумішевих палив. Цим користуються недобросовісні продавці, які ще й маркують ці палива як екологічні.  Тут, нажаль, важко щось зробити, оскільки споживач шукає більш дешевий товар і не завжди звертає увагу на те, що написано в інструкції по експлуатації його автівки.

 

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: