Рубрика | Главное, Украина

PsycheaEXPERTUS – крок до діджиталізації експертного середовища

PsycheaEXPERTUS – крок до діджиталізації експертного середовища

Про систему PsycheaEXPERTUS: історію її виникнення, функціональні можливості та перспективи створення відкритого Суспільства читачам часопису «TerminaL» розповідає  директор НТЦ «Псіхєя» Сергій Сапєгін.

Проект PsycheaEXPERTUS — підсумок 22 ­річної роботи центру «Псіхєя» на енергетичних ринках України. Зараз її використовує на практиці Торгово­промислова палата України для опрацювання пропозицій до Порядку денного бізнесу для влади від компаній, асоціацій та об’єднань.

 – Розкажіть, як виникла системаPsycheaEXPERTUS?

Це – досить цікава історія. Свого часу мені пощастило працювати у складі наукової проблемно­дослідної лабораторії, співробітники якої займалися розпізнаванням образів для військових потреб, створювали системи обробки даних та досліджували методи оптимізації управління складними системами. Очолював цю роботу доктор технічних наук, професор Юрій Барабаш.Саме тоді мене зацікавили методи підтримки при йняття рішень на основі аналізу великих обсягів інформації. До речі, назва нашого центру – «Псіхєя» – пов’язана не з міфологією (як багато хто вважає), а з одним із таких методів – псі­перетворення, який був розроблений грузинським математиком Вахтангом Чічинадзе. Усі згадані інструменти закладено в основу системи РsycheaEXPERTUS. Однак лише ними ми не обмежилися, адже платформа Psychea об’єднала й інші системи (наприклад, PsycheaFUEL – для аналізу паливного ринку або PsycheaEVENTUS – для аналізу медійного середовища) та постійно розвивається завдяки реалізації нових ідей. Водночас як сама платформа, так і система PsycheaEXPERTUS є не лише теоретичною розробкою. Зараз її використовує на практиці Торгово­промислова палата України для опрацювання пропозицій до Порядку денного бізнесу для влади від компаній, асоціацій та об’єднань. Усі пропозиції є повністю відкритими. Кожний бажаючий може взяти участь в їхньому обговоренні або висловити власні думки на сайті Торгово ­промислової палати (за посиланням https://www.ucci.org.ua/advocacy/poriadokdennii-biznesu-do-vladi).

– Який досвід використання системиPsycheaEXPERTUS?

Проект PsycheaEXPERTUS є підсумком 22 ­річної роботи центру «Псіхєя» на енергетичних ринках України. Його апробація довела високу ефективність запропонованої організації роботи експертів над складними проблемами. Систему було успішно використано підчас підготовки проекту Енергетичної стратегії України та схвалено урядом 18 серпня 2017 р. Ця робота мала своє продовження, коли постало завдання порівняти сценарії розвитку національної енергетики, оцінюючи досяжність поставлених цілей та визначити цільові показники реалізації стратегії для відповідного плану дій.

Корисним виявився й досвід адаптації данської енергетичної моделі STREAM до умов України. Для виконання цієї роботи були залучені кращі українські експерти в галузі енергетики. Саме використання PsycheaEXPERTUS дозволило вчасной успішно виконати розрахунки сценарних прогнозів постачання та споживання енергії з урахуванням множини економічних і екологічних параметрів базової статистики та прогнозних показників. Одержані результати отримали високу оцінку замовника – Посольства Королівства Данії в Україні.

У цілому, протягом року в системі реалізовано понад півсотні проектів, зокрема «Проформування в Україні мінімальних запасів нафти й нафтопродуктів», «Вторинне законодавство до Закону України «Про ринок електричної енергії», «Норми природних втрат нафтопродуктів».

У системі PsycheaEXPERTUS виконується й попереднє обговорення всіх нагальних питань, що виникають під час роботи очолюваного мною Комітету з питань розвитку економічної конкуренції при Торгово ­промисловій палаті України. Завдяки цьому на очні засідання виносяться лише конкретні й попередньо узгоджені членами комітету висновки й пропозиції. Це дозволяє краще організувати роботу й суттєво заощаджує час.

Цікавим виявився й освітній проект, реалізований для студентів Києво­Могилянської академії, які навчаються за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Упродовж лише одного заняття студенти пройшли шлях від формулювання актуальних суспільних проблем та їхнього обговорення до визначення альтернативних варіантів вирішення, їхнього оцінювання та вибору найкращого з­поміж запропонованих. У мене залишилися дуже приємні враження від роботи студентів, які найближчим часом прийдуть до органів влади.

Усі проекти збережено в системі PsycheaEXPERTUS. Бажаючі, зареєструвавшись, можуть ознайомитися з результатами відкритих експертних обговорень.

– Центр «Псіхєя» користується заслуженим авторитетом на рівні державних органів, у діловому та експертному середовищі. Як це вдається?

В основу роботи нашої компанії покладені сучасні методи обробки та аналізу інформації, системний підхід і високий професійний рівень співробітників. Члени нашої команди мають наукові ступені і вчені звання. Такий професійний підхід забезпечив багаторічну плідну співпрацю з комітетами Верховної Ради, Радою національної безпеки.

Повну версію  читайте у часописі TerminaL.

З питань передплати або придбання номеру (електронна, друкована форма) звертайтесь за телефоном (+38 044) 223-50-03 або по email: terminal.psychea@gmail.com

НТЦ «Псіхєя»

 

 

Автор:

(Всего статей: 6012)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: