Ринок стабілізується – ціни на пальне можуть навіть знизитись – Сергій Сапєгін

Ринок стабілізується – ціни на пальне можуть навіть знизитись – Сергій Сапєгін

В Україні вже можна очікувати стабілізації ринку нафтопродуктів і навіть деякого зниження цін на пальне.

Про це у коментарі  ІА ZIK сказав директор Науково-технічного центру «Псіхєя» Сергій Сапєгін.

Він пояснив, що ціна на пальне залежить від низки чинників: «По-перше, це економіка виробництва та імпорту. У короткостроковій ретроспективі із показниками виробництва нічого не змінилося, а стосовно імпорту зросли світові ціни. Також вплив має курс гривні до долара і до євро, тому що імпортні контракти виконуються у доларах, а акцизний податок нараховується у євро. А отже, через здешевлення гривні ця складова у роздрібній ціні зросла».

Експерт додав, що є ще фактор ризиків. Зокрема, у цьому випадку мова йде про очікування щодо цін на нафту – були інформаційні вкиди, що ціна може сягнути 100 дол. за барель. Зараз барель нафти коштує вже менше 80 доларів. Окрім того, свою роль відіграли негативні очікування стосовного подальшого послаблення гривні.

«Якщо врахувати всі ці складові, то я вважаю, що ціна обґрунтована і відповідає тим умовам, які є на ринку. Зараз же ми бачимо на світовому ринку стабілізацію і навіть здешевлення нафти і, відповідно, нафтопродуктів на європейських торговельних майданчиках. Тобто цей фактор нівелюється. По-друге, гривня показує не скажу що зміцнення, але відносну стабільність. Таким чином, спекулятивні очікування і складові ціноутворення зменшуються. Тому ми можемо сподіватися на стабілізацію ринку нафтопродуктів і навіть на деяке зниження цін. Невелике зниження, але воно можливе», – сказав Сергій Сапєгін.

Дані інформаційно-аналітичної системи online-моніторинга и аналіза ринків PsycheaFUEL 2.2 щодо  вартості бензину А-95 Евро.

а 95

Дані інформаційно-аналітичної системи online-моніторинга и аналіза ринків PsycheaFUEL 2.2 щодо  вартості бензину А-92 Евро.

f 92

 

Також в НТЦ «Псіхєя» було проведено кореляційний аналіз для визначення залежності внутрішніх цін на пальне від різних факторів.

Зацікавленим особам звертатися за телефоном

+38044 223-50-03

Також читайте в «Терміналі», НТЦ «Псіхєя» : Статистика стану ринку пального України та світу.

Автор:

(Всего статей: 9789)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: