Оновлений План заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі покликаний посилити прозорість газовидобувного сектору — Рябцев

Оновлений План заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі покликаний посилити прозорість газовидобувного сектору — Рябцев

Як писав «Термінал»,  уряд ухвалив оновлений План заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України до 2020 року. Відповідне рішення було прийнято Кабінетом Міністрів України 24 жовтня 2018 року.

Коментуючи «Терміналу» ухвалення оновленого Плану заходів, директор спеціальних проектів НТЦ «Псіхєя» Геннадій Рябцев зауважив, що поки що немає тексту Плану на офіційному сайті Кабінету Міністрів. Скоріше за все, сказав експерт, цей оновлений План базується на проекті, підготовленому в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості на початку цього року. Цей проект корегував дані щодо обсягів видобутку в бік зменшення, оскільки ті темпи, які були закладені в перший варіант концепції розвитку газовидобувної галузі виявилися завищенними.

«Це сталося через затримку нормативно-правової бази, яка б стимулювала розвиток газовидобутку в Україні», — зауважив Г. Рябцев.

Спеціалісти, які готували оновлений План були свідомі того, що збільшення газовидобування потребуватиме залучення в обіг нових родовищ, розвідка і освоєння яких затримується через відсутність аукціонів з продажу нових ліцензій, нових спеціальних дозволів на користування надрами, переконаний експерт.

«Відповідні документи, які стосуються електронних аукціонів, були ухвалені лише 24 жовтня на засіданні Кабміну. Зрозуміло, що відсутність таких аукціонів, стримує нарощування, як ресурної бази, так і перспективи збільшення видобутку природного газу з нових родовищ», — сказав Геннадій Рябцев.

Коментуючи «Терміналу» покращення інвестиційної привабливості газовидобувної галузі, директор спеціальних проектів НТЦ «Псіхєя» Геннадій Рябцев зауважив, що обсяг інвестування у газовидобуток в Україні більш суттєво залежить не від цифр, закладених в концепцію розвитку газовидобутку, а від інвестиційного клімату і ступеню захисту інвестицій та захисту власності.

«Ці три складові досить формальні і не захищені судовою системою. Підтвердження слабкої привабливості інвестиційного клімату є те, що Україну покидає остання з великих компаній, які планували взяти участь в розвитку газовидобувної галузі. Мається на увазі компанія Eni», — сказав експерт.

«Взагалі, оновлений План заходів  щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі покликаний посилити прозорість газовидобувного сектору», — підсумував Геннадій Рябцев.

Нагадаємо, що термін між оголошенням ухвалення документа та його появи у вільному доступі може становити від місяця до півроку.

Автор:

(Всего статей: 9789)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: