На Південно-Українській АЕС підбили підсумки проекту з впровадження системи примусового скидання тиску з гермооболонки

На Південно-Українській АЕС підбили підсумки проекту з впровадження системи примусового скидання тиску з гермооболонки

Роботи входили в перелік постфукусімських заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки АЕС (КзПБ).

Про це повідомляє прес-служба НАЕК «Енергоатом».

На Південно-Українській АЕС підбили підсумки реалізації проекту з впровадження системи примусового скидання тиску з гермооболонки для енергоблоків №1 і №2.

У нараді взяли участь представники компанії «Westinghouse Electric Germany GmbH», обладнання якої було поставлене на южно-українські блоки в рамках виконання зазначених робіт, а також фахівці ЮУАЕС, задіяні в його проектуванні, супроводі монтажу та введенні в експлуатацію. Під час зустрічі учасники обговорили позитивні та складні моменти реалізації проекту на ЮУАЕС, а також плани на майбутнє.

Процес впровадження системи складався з двох етапів: перший — облаштування системи нефільтрованого скидання, другий — установка обладнання фільтрованого скидання. Система примусового фільтрованого скидання парогазової суміші з гермооболонки призначена для запобігання пошкодженню залізобетонних конструкцій контайнменту в разі розвитку важкої аварії. Головний елемент системи — унікальний аерозольно-йодний фільтр, що забезпечує затримку 99,9% аерозолів і 99% газоподібного йоду. Використання високоефективної фільтрації зводить до мінімуму викид радіоактивності в атмосферу.

Встановлена система належить до так званого сухого типу, що не вимагає застосування будь-яких хімічних реагентів. У її основі лежить принцип механічного утримання часток. Система цілком пасивна, не залежить від будь-яких джерел живлення, не потребує теплоносія або технологічного середовища та не вимагає обслуговування. Вона складається з 22 збірних блоків-фрагментів, змонтованих у єдине ціле всередині гермооболонки реактора.

Під час триденного візиту на южно-український майданчик представники Westinghouse спільно з українськими компаніями «Вестрон», «АМІСО» та фахівцями ВП ЮУАЕС також взяли участь у технічній нараді, темою якої став ще один захід КзПБ — впровадження системи аварійного та післяаварійного моніторингу параметрів реакторної установки (ПАМС) на третьому енергоблоці ЮУАЕС. Тут сьогодні активно ведеться підготовка до надпроектної експлуатації. Компанія «Westinghouse» перемогла в тендері на постачання обладнання для зазначеної системи. У процесі обговорення проекту учасники наради погодили порядок і терміни оформлення технічної документації, а також технічного завдання на ПАМС.

Автор:

(Всего статей: 5000)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: