«Золоте століття» природного газу

«Золоте століття» природного газу

Питання використання природного газу для України є болючим. Навіть, якщо не чіпати геополітичні складові, бачу таке.

Про це в коментарі журналу «Термінал» зауважив директор Науково-технічного центру «Псіхєя» Сергій Сапєгін.

По-перше, Україна може забезпечити свої потреби за рахунок власного видобутку. Більш того, ми були експортерами природного газу. Раніше  на родовищах Прикарпаття і Дніпровсько-Донецької  западини видобувалось близько 70 млрд куб м газу. Нажаль, з 1976 року обсяги видобутку почали скорочуватись. Тому головне завдання для української газовидобувної галузі – нарощувати власний видобуток.

По друге, кам’яне вугілля екологічно гірший вид палива у порівнянні з природним газом, але сучасні системи фільтрації дозволяють очистити очистки повітря від твердих частинок на рівні 99.9%. Викиди оксидів азоту можна зменшити на етапі спалювання вугілля шляхом модернізації котлоагрегатів і т.і. Крім того, є проекти підвищення екологічності  за рахунок технологій спільного факельного спалювання вугілля та біомаси.  До речі, біомаса краще за природний газ підтримує горіння вугілля і цим покращує динамічні характеристики енергоблоків. Такі проекти розповсюджені в США, Великій Британії, Фінляндії та Данії.

Зрозуміло, що це вимагає інвестицій від власників на рівні сотень мільйонів доларів  в системи очищення але не думаю, що Україні в умовах економічної кризи і війни на сході треба легко відмовлятись від працюючих технологій і наявних в надрах країні енергоносіїв.

По-третє. Зрозуміло, що майбутнє за електротягою але сьогодні викиди шкідливих речовин на генерацію 1 кіловат години електроенергії  вугільною генерацією ставлять під сумнів екологічність такого транспорту. Використання природного газу для генерації більш затратне. Тому, з однієї сторони, нам треба нарощувати екологічну генерацію атомних електростанцій, а з другої —  інвестувати в засоби балансування енергетичної системи.

В четвертих. Якщо зазирнути у більш віддалене майбутнє, то можна побачити електричний транспорт, що в якості джерела енергії буде використовувати водневі паливні елементи. Але виробництво водню економічно вигідніше саме з природного газу, а не електролізом. Тому у перспективі  бачу розвиток цього напрямку в енергетиці, а наше століття без перебільшення зможемо назвати «Золотим століттям газу».

Читайте також в «Терміналі», природний газ скоро випередить вугілля і стане другим за популярністю джерелом енергії після нафти до 2030 року.

Автор:

(Всего статей: 5792)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: