«Золоте століття» природного газу

«Золоте століття» природного газу

Питання використання природного газу для України є болючим. Навіть, якщо не чіпати геополітичні складові, бачу таке.

Про це в коментарі журналу «Термінал» зауважив директор Науково-технічного центру «Псіхєя» Сергій Сапєгін.

По-перше, Україна може забезпечити свої потреби за рахунок власного видобутку. Більш того, ми були експортерами природного газу. Раніше  на родовищах Прикарпаття і Дніпровсько-Донецької  западини видобувалось близько 70 млрд куб м газу. Нажаль, з 1976 року обсяги видобутку почали скорочуватись. Тому головне завдання для української газовидобувної галузі – нарощувати власний видобуток.

По друге, кам’яне вугілля екологічно гірший вид палива у порівнянні з природним газом, але сучасні системи фільтрації дозволяють очистити очистки повітря від твердих частинок на рівні 99.9%. Викиди оксидів азоту можна зменшити на етапі спалювання вугілля шляхом модернізації котлоагрегатів і т.і. Крім того, є проекти підвищення екологічності  за рахунок технологій спільного факельного спалювання вугілля та біомаси.  До речі, біомаса краще за природний газ підтримує горіння вугілля і цим покращує динамічні характеристики енергоблоків. Такі проекти розповсюджені в США, Великій Британії, Фінляндії та Данії.

Зрозуміло, що це вимагає інвестицій від власників на рівні сотень мільйонів доларів  в системи очищення але не думаю, що Україні в умовах економічної кризи і війни на сході треба легко відмовлятись від працюючих технологій і наявних в надрах країні енергоносіїв.

По-третє. Зрозуміло, що майбутнє за електротягою але сьогодні викиди шкідливих речовин на генерацію 1 кіловат години електроенергії  вугільною генерацією ставлять під сумнів екологічність такого транспорту. Використання природного газу для генерації більш затратне. Тому, з однієї сторони, нам треба нарощувати екологічну генерацію атомних електростанцій, а з другої —  інвестувати в засоби балансування енергетичної системи.

В четвертих. Якщо зазирнути у більш віддалене майбутнє, то можна побачити електричний транспорт, що в якості джерела енергії буде використовувати водневі паливні елементи. Але виробництво водню економічно вигідніше саме з природного газу, а не електролізом. Тому у перспективі  бачу розвиток цього напрямку в енергетиці, а наше століття без перебільшення зможемо назвати «Золотим століттям газу».

Читайте також в «Терміналі», природний газ скоро випередить вугілля і стане другим за популярністю джерелом енергії після нафти до 2030 року.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: