Нафтогазова Асоціація України та ДФС презентували «Карту нелегальних АЗС»

Нафтогазова Асоціація України та ДФС презентували «Карту нелегальних АЗС»

Нафтогазова Асоціація України (НАУ) та Державна Фіскальна Служба (ДФС) презентували новий інструмент боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів.

Про це повідомляє «Термінал», посилаючись на прес-службу НАУ.

«Наразі на паливному ринку України склалася катастрофічна ситуація, якої не було з 90х років. В країні нелегально працює понад 1500 заправок і їх кількість постійно зростає. Обсяг реалізації палив через такі заправки в 2018 році перевищує 1.2 млн. тон пального, а у 2019 прогнозується в обсязі 1.5 млн. тон. Тіньовий ринок складає 30-50% в залежності від регіону та виду палива, і цей відсоток стрімко зростає. Прогнозні втрати державного і місцевих бюджетів в 2018 році складуть близько 10 млрд. грн. За оцінками експертів сукупний прибуток нелегальних заправок в рік становить близько 80 млн. доларів США» — зазначила Президент НАУ Неля Привалова.

«Нелегальні точки продажів розміщуються і експлуатуються без належного оформлення землекористування, без дозволів на експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки; реалізують паливо без застосування РРО, що створює великі обсяги необлікованої готівки, яка використовується для корупції, працюють без оформлення трудових відносин з працівниками, спотворюють добросовісну конкуренцію на ринку та створюють загрозу для оточуючих — на нелегальних АЗС неодноразово фіксували випадки пожеж, розливу нафтопродуктів та зрідженого газу», — сказала Н Привалова.

Президент НАУ також додала, щодля боротьби з нелегальним ринком необхідно вживати комплексні заходи. Нафтогазова Асоціація вже привернула увагу органів влади до цієї проблеми та запропонувала низку комплексних заходів, зокрема введення ліцензування для паливного ринку, модернізація СЕАРП та контроль фактичного обігу пального по країні.

Наразі карта таких місць вже розміщена в мережі інтернет за адресою https://perevirazs.info/
Нафтогазова Асоціація України вважає, що цей новий публічний інструмент — інтерактивна карта стане наступним кроком на шляху до детінізації ринку завдяки долученню до цього процесу суспільства.  Адже споживачі, представники ЗМІ, громадські активісти зможуть самостійно інформувати ДФС та інші органи влади про місця розташування нелегальних заправок, відзначаючи їх на цій карті.
На даний час на карті позначено до перевірки 797 місця торгівлі. Інформацію про такі місця НАУ отримала від свідомих громадян, що стурбовані розташуванням сумнівних об’єктів торгівлі пальним біля своїх будинків чи робочих місці, а також від ініціативних груп, до яких входять фахівці з досвідом роботи в роздрібній мережі заправок.

Карта містить розділ «Ознаки нелегальності», де наведені підказки споживачам як відрізнити нелегальну заправку і інформація контролюючим та правоохоронним органам щодо документів, які згідно законодавства повинна мати легальна заправка. Також карта містить анкету,  заповнивши яку, будь який громадянин може подати до перевірки заправку, яка має ознаки порушення чинного законодавства,  як наприклад відмова видати чек, відсутність куточку споживача та засобів пожежогасіння.
Відмітити цей об’єкт на карті https://perevirazs.info/  для подальшої перевірки уповноваженими органами.

Автор:

(Всего статей: 9089)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: