В Украине в 2019 году плануют создать биржу биотоплива и биомассы — Гелетуха

В Украине в 2019 году плануют создать биржу биотоплива и биомассы — Гелетуха

Вже наступного року в Україні хочуть запустити біржу біопалива та біомаси. 

Про це у екслюзивному інтерв’ю для AgroPolit.com повідомив голова Біоенергетичної асоціації України Григорій Гелетуха.

«Ми плануємо запустити в Україні біржу біопалива та біомаси – долучилися до створення законопроекту, який дозволить запустити біржу вже в наступному році. Законопроект уже затверджено в Держенергоефективності й узгоджено з Мінрегіонрозвитком. Нині триває обговорення з Мінфіном, Мінекономіки та іншими профільними органами. На початку 2019 року ми маємо шанс прийняти цей законопроект, а до кінця 2019 року вже має бути запущена біржа. Якщо прийняття закону затягнеться, а без нього просто неможливо здійснити запуск біржі, в цьому випадку запуск зсунеться на 2020 рік», — каже Г.Гелетуха.

У планах — прив’язати до біржі тих гравців, у яких буде сертифікат якості на біопаливо. Хоча це тягне за собою додаткові витрати на лабораторні дослідження (щоби знати зольність, фракційність, склад цієї біомаси), але це буде значно цивілізованіший ринок, аніж сьогодні. Адже покупець достеменно знатиме, що він купує. Зараз, купуючи біомасу, здебільшого покупець отримує  кота в мішку: ціна може не відповідати якості тощо.

«Аграріям, які захочуть продати солому у вигляді тюків, вже не потрібно буде шукати покупців деінде. Вони зможуть зайти на біржу й вибрати собі контракт, який задовольнить їхні запити. Там будуть усі ціни, все буде прозоро. Сьогодні багато хто з аграріїв не вірить, що навіть якщо він затюкує цю солому чи стебла кукурудзи, то хтось їх купить. Він не бачить покупців, а покупці не бачать постачальників. І це все відбувається через відсутність ринкового механізму. Наша система електронної торгівлі (біржа) стане каталізатором цього ринку», — розповідає голова Біоенергетичної асоціації.

До того ж, каже пан Григорій, це дасть змогу вирішити питання логістики. Адже контракти будуть передбачати вирішення цього питання, а також рентабельності перевезень. Наприклад, у нас зараз навіть дисертації пишуть і захищають по тематиці транспортування ресурсів. Науковці досліджують увесь ланцюг: від збирання біомаси, від обробки, від транспортування тощо. Врешті обчислюється, скільки енергії було витрачено на процес і перевезення та скільки енергії ми отримали в кінцевому результаті, використавши ресурс.

Автор:

(Всего статей: 5818)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: