«Нафтогаз» продовжить пошуки активів «Газпрому» у Швейцарії для стягнення $2,6 млрд за рішенням арбітражу

«Нафтогаз» продовжить пошуки активів «Газпрому» у Швейцарії для стягнення $2,6 млрд за рішенням арбітражу

НАК «Нафтогаз України» продовжить пошук активів ПАТ «Газпром» у Швейцарії для стягнення $2,6 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

У цьому запевнив виконавчий директор компанії Юрій Вітренко.

Раніше, в четвер увечері, «Газпром» повідомив, що суд кантону Цуг (Швейцарія) 16 січня ухвалив рішення повністю скасувати свою постанову, винесену 29 травня 2018 року, про накладення в Швейцарії забезпечувальних заходів на акції «Газпрому» в Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG і на права вимоги «Газпрому» до цих компаній.

За словами Ю.Вітренка, які наводить прес-служба компанії, зареєстровані в Швейцарії Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG запевнили судових виконавців, що вони не можуть виконати рішення суду про замороження (арешт) акцій, що належать «Газпрому», оскільки акції випущені в документальній формі, і у них таких акцій немає. Тому суд і скасував своє рішення про замороження.

Ю.Вітренко нагадав, що частину акцій Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG було знайдено у Великій Британії, і дочірня компанія «Газпрому» зобов’язалася перед судом в Лондоні нічого з цими акціями не робити до подальшого рішення суду.

«Своїм рішенням швейцарський суд підтвердив дійсність рішення арбітражу і можливість примусового виконання цього рішення у Швейцарії, треба лише знайти активи для стягнення. Тому ми продовжуємо шукати активи «Газпрому» в цій країні», — пояснив він.

Як повідомлялося, в лютому 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позовні вимоги «Нафтогазу» до «Газпрому» про порушення контрактних зобов’язань щодо транзиту російського газу через Україну. Суд зобов’язав «Газпром» доплатити «Нафтогазу» $4,63 млрд за недопостачання погоджених обсягів газу для транзиту.

За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу «Газпром» зобов’язаний доплатити НАК $2,56 млрд.

За заявою «Нафтогазу», що намагається примусово виконати рішення Стокгольмського арбітражу, суд кантону Цуг ухвалив постанову про накладення у Швейцарії забезпечувальних заходів на активи «Газпрому» в компаніях Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG.

У результаті виконання постанови суду кантону Цуг забезпечувальні заходи було накладено лише на права вимоги «Газпрому» до Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG.

Окрім Швейцарії, «Нафтогаз» здійснює кампанію щодо арешту активів «Газпрому» також у Великій Британії та Нідерландах.

Крім того, в грудні 2018 року Федеральний суд США в Нью-Йорку задовольнив вимоги НАК щодо отримання інформації від GLAS Americas, Deutsche Bank Trust Company Americas та Bank of New York стосовно активів «Газпрому» в Європі.

Автор:

(Всего статей: 5602)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: