Громадська рада оголосила про недовіру голові Держатомрегулювання (оновлено)

Громадська рада оголосила про недовіру голові Держатомрегулювання (оновлено)

Громадська рада при Державній інспекції ядерного регулювання України оголосила про недовіру голові відомства Григорію Плачкову.

Про це йдеться у відкритій заяві Ради, текст якої має редакція журналу «Термінал».

«Громадська рада при Держатомрегулювання одноголосно вирішила оголосити про недовіру голові Держатомрегулювання Григорію Плачкову і заявити про невідповідність його професійних знань і компетенцій займаній посаді», — сказано в заяві.

На думку членів Громадської ради, перебування Григорія Плачкова на посаді глави Держатомрегулювання «призводить до руйнування системи державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки».

У коментарі журналісту «Термінала», голова Громадскої Ради при Держатомрегулювання Ярослав Рожило сказав, що серед аргументів на ухвалення такого рішення була низка порушень збоку Г. Плачкова. А саме,  видача Держатомрегулювання дозволів держпідприємству «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» на експлуатацію сховища для захоронення радіоактивних відходів, а також на переробку уранових руд в частині припинення діяльності уранових об’єктів колишнього ВО «Придніпровський хімічний завод», які належать держпідприємству «Бар’єр». При цьому, як зазначено в заяві, ДП «Східний ГЗК» не має фінансових і людських ресурсів для проведення відповідної діяльності.

«Жодна ліцензія в Україні на діяльність з переробки уранових руд, не видавалась на об’єкти, які не перебувають на балансі ліцензіата. Цей прецедент вперше створений главою Держатомрегулювання Г. Плачковим», — наголосив у коментарі Я.Рожило.

Крім того, як зазначено в заяві, вказане рішення Держатомрегулювання призвело до припинення Єврокомісією фінансування третьої фази проекту технічної допомоги для проекту реабілітації «Придніпровського хімічного заводу».

За словами Я. Рожила, Громадська Рада при Держатомрегулювання вирішила звернутися з відкритою заявою до КМУ, Нацдержслужби, РНБОУ, інших органів влади та ЗМІ, в якій йдеться про недовіру голові Держатомрегулювання Григорію Плачкову.

Пізніше член Громадської ради при Держатомрегулювання Віталій Дем’янюк заявив, що заява Ради не відображає думки всіх його членів. «Як член Громадської ради при Держатомрегулювання і професійний інженер-фізик, який працює в ядерній галузі України, висловлюю сумніви в неупередженості відкритої заяви зазначеного консультативно-дорадчого органу Держатомрегулювання. Документ не відображає думку всіх членів Громадської ради. Рішення про висловлення недовіри було прийнято, як з порушеннями Положення про Громадську раду, так без об’єктивного розгляду питання «, — заявив Дем’янюк.

Він зазначив, що не мав можливості взяти участь в засіданні Громадської ради, яке відбулося 19 грудня минулого року, але при підготовці до нього це питання не було включено до порядку денного.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: