Новий конфайнмент ЧАЕС готовий до експлуатації на 96% — голова Держагентства

Новий конфайнмент ЧАЕС готовий до експлуатації на 96% — голова Держагентства
Новий безпечний конфайнмент (НБК) над енергоблоком №4 Чорнобильської АЕС на 96% готовий до введення в експлуатацію.

Про це під час публічного звіту повідомив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Велика увага була приділена виконанню робіт зі зняття з експлуатації ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, удосконаленню механізму поводження з радіоактивними відходами, а також установленню зони спеціального промислового використання та створенню умов для розміщення об’єктів альтернативної енергетики у зоні відчуження. Вихід на фінальний етап введення в експлуатацію НБК та забезпечення його функціонування (виконано 96% робіт)», — повідомили у ДАЗВ.

Зазначається, що у січні 2019 року Державна інспекція ядерного регулювання України видала Державному спеціалізованому підприємству «Чорнобильська АЕС» окремий дозвіл на право провадження діяльності з експлуатації наявних будівельних конструкцій в межах другої черги ЧАЕС, які виконують функції огороджувального контуру нового безпечного конфайнмента, після їх підсилення та герметизації. З початком експлуатації НБК, будівельні конструкції огороджувального контуру увійдуть до складу споруди конфаймента і будуть експлуатуватись як єдиний об’єкт.

Інженери Чорнобильської АЕС та підрядні організації 35 місяців працювали у надзвичайно складних радіаційних умовах над виконанням проекту створення огороджувального контуру НБК.

«Важливим кроком для удосконалення механізму поводження з радіоактивними відходами стало затвердження механізму цільового використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами. Завдяки цьому в грудні 2018 року було завершено будівельні роботи першої черги комплексу «Вектор» й проводилися роботи з розробки проектної документації об’єктів інфраструктури для прийняття осклованих відходів з Російської Федерації», – сказав Петрук.

«Термінал» писав, уряд планує перетворити частину зони відчуження на територію спеціального промислового використання. Відповідний законопроект, розроблений Мінприроди спільно з адміністрацією Чорнобильської зони.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: