НАБУ: «Укрнафта» не мала постачати нафту без передоплати

НАБУ: «Укрнафта» не мала постачати нафту без передоплати

Велика палата Верховного Суду ухвалила рішення, яким підтвердила, що ПАТ «Укрнафта» не мала законних підстав постачати нафту без попередньої оплати.

Про це повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

«Велика палата Верховного Суду ухвалила остаточне судове рішення, яким підтвердила, що ПАТ «Укрнафта» не мала законних підстав постачати нафту без попередньої оплати. Йдеться про близько 1 млн тонн нафти на загальну суму майже 7,5 млрд грн. Таким чином, ВС взяв до уваги аргументи Національного бюро, яке розслідує відповідну корупційну схему», — повідомили у НАБУ.

За даними Бюро, у лютому 2018 року одна з компаній звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) з позовом до Кабміну. «Ця структура, яка сама ніколи не закуповувала нафту в ПАТ «Укрнафта», наполягала визнати незаконними пункти постанови Кабміну, що зобов’язували держкомпанії постачати сировину тільки на умовах повної передоплати», — додали у відомстві.

Порушення саме цього пункту стало підставою для відкриття кримінальної провадження детективами НАБУ у 2016 році.

Того ж місяця ОАСК, а в червні і Київський апеляційний адміністративний суд (КААС), як зазначається, задовольнили позов. У липні 2018 року КМУ подало до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення КАСС, до якої приєдналося НАБУ. Верховний Суд відкрив провадження у справі та зупинив виконання рішень ОАСК та КААС на період розгляду касаційної скарги Кабміну.

«Своїм рішенням ВС фактично підтвердив аргументованість позиції Національного бюро про необхідність захисту інтересів держави. Тобто, це рішення підсилить спроможність НАБУ в питаннях відстоювання інтересів держави та відшкодування збитків за кримінальні правопорушення. У результаті активних слідчих та процесуальних дій у 2017 році деякі комерційні компанії-отримувачі нафти добровільно відшкодували ПАТ «Укрнафта» понад 51,7 млн грн», — підсумували у НАБУ.

Читайте в «Терміналі», протягом року «Укрнафта» збільшила видобуток нафти та конденсату на 4,4%, а газу — на 7%.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: