Біржові торги забезпечать реалізацію принципу функціонування ринку електричної енергії на конкурентних засадах — АМКУ

Біржові торги забезпечать реалізацію принципу функціонування ринку електричної енергії на конкурентних засадах — АМКУ

На засіданні Антимонопольного комітету України 12 березня 2019 року були схвалені пропозиції до Кабінету Міністрів щодо запровадження конкурентних відносин на ринку електроенергії. Зазначені пропозиції, зокрема, стосувались запровадження в Україні біржової торгівлі електроенергією.

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

На сьогодні ринок генерації електроенергії є висококонцентрованим (сукупна частка п’яти компаній становить понад 90 %). За таких умов, одним із найважливіших завдань, на думку Комітету, є створення таких «правил гри» на ринку, які б спонукали цих суб’єктів господарювання до жорсткої конкуренції, у тому числі й цінової. При цьому мінімізували можливості для вчинення ними антиконкурентних узгоджених дій та/або зловживань ринковою владою шляхом встановлення необґрунтовано завищених цін на електроенергію.

Враховуючи кращі європейські практики, оптимальним механізмом, який дозволив би запровадити конкуренцію на оптовому ринку електроенергії України, є запровадження біржової торгівлі електроенергією на ринку двосторонніх договорів.

На думку Комітету, саме біржові торги забезпечать реалізацію принципу функціонування ринку електричної енергії на конкурентних засадах, що передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії», а також не допустить можливих порушень законодавства про захист економічної конкуренції, насамперед з боку учасників ринку.

Варто нагадати, що АМКУ виходив із пропозиціями до Міненерговугілля щодо необхідності запровадження в Україні біржової торгівлі електроенергією ще у квітні 2018 року.

Комітет переконаний, що саме Біржова торгівля електроенергією дозволить створити оптимальний механізм по запровадженнюконкуренції на Оптовому ринку та створить умови для формування ринкової ціни на електроенергію.

Такої ж позиції дотримуються й міжнародні експерти, зокрема, представники країн, де біржова торгівля електроенергією є перевіреним інструментом формування прозорої ринкової ціни і виступає індикатором для всього рину.

Комітет планує і надалі продовжувати системну роботу, співпрацювати з іншими зацікавленими сторонами, заради створення в Україні ринкових механізмів торгівлі електроенергією та мінімізації ризиків вчинення порушень конкурентного законодавства на ринках електроенергії.

Автор:

(Всего статей: 17855)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: