Зелені аукціони стартують, якщо законопроект проголосують у другому читанні, — Савчук

Зелені аукціони стартують, якщо законопроект проголосують у другому читанні, — Савчук

Зелені аукціони запустяться з 2020 року за умови, якщо відповідний законопроект, включений до порядку денного на друге читання буде винесено на голосування у найближчому кварталі, і він отримає у парламенті необхідну кількість голосів.

Таку думку висловив голова держефективності Сергій Савчук в інтерв’ю «Сонце, вітер та сміття. Що очікує на зелену енергетику в Україні».

«Проект закону по запуску аукціонів пройшов перше читання. Пройшов комітет паливно-енергетичного комплексу. Останній підготував його для того, щоб включити законопроект до порядку денного на друге читання. Сподіваюся, що це буде в найближчому кварталі. Тоді аукціони, відповідно до закону, який буде розглядатися, будуть запускатися з 2020 року», — сказав С . Савчук.

Він вказав, що зі стартом системи аукціонів, об’єкти, які виробляють електричну енергію з сонця та вітру, матимуть річну квоту, яка визначатиметься Кабінетом міністрів.

«Це приблизно 700-800 МВт на рік по всіх напрямках відновлюваних джерел. Але кожний об’єкт буде мати ще свою квоту», — зазначив Савчук.

Також посадовець підкреслив, що у перспективі визначатимуться точки, де можна буде встановлювати станцію, за кожну таку точку з можливістю підключення боротимуться інвестори, які гратимуть на пониження.

«Хто дасть дешевшу електроенергію, той буде мати можливість заключити договір на 20 років на продаж електричної енергії. Але за ціною, яка буде визначена через конкуренцію», — пояснив Савчук.

Голова держефективності не виключає, що на першому етапі такий механізм може призупинити інвестиції в галузь, але згодом динаміка виправиться.

«Спочатку це може дещо призупинити, оскільки потрібна ще підзаконна база, яку буде розробляти Кабінет міністрів. Плюс, звісно, будь-яка система, яка буде запроваджуватися, буде мати якісь недоліки, які треба буде вирівнювати на ходу. Але потім вийдемо на нормальну динаміку. І будемо робити дешевшу енергію для споживачів», — резюмував Савчук.

Автор:

(Всего статей: 6606)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Япония, которая является крупнейшим в мире покупателем сжиженного природного газа, в июле получила первую партию СПГ из Китая.

  Об этом пишет Прайм, ссылаясь на Рейтер.

  Груз объемом 70,56 тысячи тонн СПГ был отправлен с терминала Хайнаня, которым управляет государственная китайская компания CNOOC Ltd. Он прибыл на терминал возле города Нагоя в Японии, которым управляют японские компании Toho Gas и JERA.

  Как пишет агентство, это первая поставка СПГ из Китая в Японию с 1988 года, когда японские власти начали публиковать статистику по экспорту и импорту. «Данная отгрузка демонстрирует растущую гибкость азиатского рынка СПГ», — отмечает агентство.

  Китай стал вторым по величине в мире покупателем СПГ на фоне роста потребления газа внутри страны. Однако страна начала реэкспортные поставки на фоне снижения потребления газа в летний период, а японские клиенты покупают его, чтобы сократить свои расходы на энергоносители. По данным агентства, партия СПГ из Китая обошлась значительно дешевле, чем страна в среднем тратила в июле на закупку энергоносителей.

  Япония является крупнейшим в мире покупателем СПГ. По последним данным, которые сообщали СМИ в прошлом месяце, общий объем импорта СПГ Японии в июне составил 5,2 миллиона тонн, что на 6,3% ниже показателя годичной давности.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, Торговля, энергетика

 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: