НКРЕКП запобігає подвійній оплаті витрат теплової енергії під час нарахування споживачам плати за послугу з централізованого постачання гарячої води

НКРЕКП запобігає подвійній оплаті витрат теплової енергії під час нарахування споживачам плати за послугу з централізованого постачання гарячої води

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, виконуючи свої функції в частині забезпечення захисту прав споживачів, товарів, послуг у сферах енергетики та комунальних послуг щодо отримання цих товарів і послуг належної якості в достатній кількості за обґрунтованими цінами, на відкритому засіданні Комісії 26 березня 2019 року прийняла постанову НКРЕКП «Про внесення зміни до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води».

Про це повідомляється на сайті НКРЕКП.

Зазначену постанову було прийнято у зв’язку з наступним.

На виконання статті 10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», пункту 4 частини другої статті 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» прийнято Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (Методика), затверджену наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 № 315, яка набрала чинність 25.01.2019.

Згідно з пунктом 3 розділу V Методики загальний обсяг теплової енергії, спожитої у будівлі на гаряче водопостачання (ГВП) складається з обсягу теплової енергії, що враховується у фактично спожитій гарячій воді, та обсягу теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП, яка в свою чергу приймається як частка від загального обсягу теплової енергії, витраченої на ГВП.

Пунктом 13.4 Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженим постановою НКРЕКП від 24.03.2016 №377 (Порядок), визначено, що витрати теплової енергії на циркуляцію у розподільних, внутрішньобудинкових мережах і рушникосушильниках визначаються за розрахунком окремо для кожного будинку, а за відсутності таких розрахунків – як стала частка загальної суми витрат теплової енергії, що припадає на будинок, у такому розмірі:

 • 10 відсотків – за відсутності рушникосушильників;
 • 20 відсотків – за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання.

Слід зазначити, що при формуванні витрат на теплову енергію для потреб послуги з постачання гарячої води, врахованих у діючих тарифах для ліцензіатів НКРЕКП, згідно з вимогами пункту 13.4 Порядку, враховано обсяг теплової енергії на циркуляцію у розподільних, внутрішньобудинкових мережах і рушникосушильниках.

З метою запобігання урахування зазначених задвоєних витрат теплової енергії під час нарахування споживачам плати за послугу з централізованого постачання гарячої води, НКРЕКП було прийнято постанову НКРЕКП «Про внесення зміни до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води», якою пункт 13.4 вилучено з Порядку.

Автор:

(Всего статей: 9827)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: