Нафтогаз спрямував на розгляд уряду скорегований фінансовий план компанії на 2019р

Нафтогаз спрямував на розгляд уряду скорегований фінансовий план компанії на 2019р

Документ ухвалений у повній відповідності до закону про держбюджет, як і вимагав уряд- Коболєв.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав  голова НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв

Коротко про особливості скоригованого фінплану:

1) Документ складений з урахуванням збереження спецзобов’язань Нафтогазу постачати газ приватним збутам і виробникам тепла (ПСО) та, відповідно, очікуваного збільшення боргів цих контрагентів перед нами.

2) У відповідності до держбюджету, у фінплані не закладено жодних компенсацій Нафтогазу за збитки, які компанія понесла, виконуючи спеціальні обов’язки і поставляючи газ на умовах, гірших за ринкові. Нагадаю, право Нафтогазу на компенсацію передбачене законом «Про ринок природного газу» та підтверджено у суді.

3) Водночас, у відповідності до держбюджету, план реалізації газу складений за цінами та на умовах чинної постанови №867. Саме цього підходу вимагають від мене умови контракту, встановлені урядом. Хочу тут ще раз нагадати, що перехід на ринкове ціноутворення, яке наразі дозволяє споживачам купувати газ дешевше від регульованої Урядом ціни, можливе тільки за повної відміни наразі діючої вимоги продавати газ не напряму населенню, а через приватних посередників — газсбути.

4) Фінансовий план враховує погашення у 2019 році кредиту Світового банку на суму EUR 395 млн. Цей інструмент ми кілька років використовували для накопичення газу у підземних сховищах (ПСГ) літом для забезпечення потреб населення взимку, але термін його використання, нажаль, вже сплив.

5) Ще одним важливим чинником, який знайшов відображення у фінплані, є необхідність накопичення Україною до нового опалювального сезону близько 20 млрд куб.м. газу в ПСГ.

6) У відповідності до рішення уряду та держбюджету, документ також передбачає виплату Нафтогазом дивідендів в розмірі 90% від прибутку за 2018 рік (12,3 млрд грн), а також спрямування 2,7 млрд грн на встановлення індивідуальних лічильників газу для споживачів.

7) В розрахунках та прогнозах використовується той самий курс гривні до долара, який передбачений у держбюджеті — 28,2 грн./дол.

З урахуванням цих факторів Нафтогаз очікує отримати за результатами 2019 року чистий прибуток у розмірі 16 млрд грн, але матиме гострий дефіцит ліквідності.

Дефіцит коштів, що виникне у Нафтогазу, зумовлений низкою факторів (див. ілюстрацію) – компенсувати його плануємо за рахунок запозичень як на українському, так і на міжнародному ринку.

«Важливо розуміти, що наразі кредитний портфель Нафтогазу скорочений до історичного мінімуму за останні 6 років, тому такі запозичення цілком допустимі.

Сподіваємося на розгляд скорегованого фінансового плану найближчим часом та фахову дискусію щодо РЕАЛЬНИХ шляхів покриття фінансовго дефіциту компанії», — написав А.Коболєв.

«Термінал» писав, голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в умовах загрози припинення з 1 січня 2020 року контрактів із російським «Газпромом» закликав учасників ринку газу в Україні до формування страхових запасів ресурсу.

 

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: