У Європі говорять про можливість закупівлі російського газу на східному кордоні України

У Європі говорять про можливість закупівлі російського газу на східному кордоні України
Європейська комісія не знімає з порядку денного варіант, за яким російський газ європейські компанії купуватимуть у Газпрому безпосередньо на східних кордонах України.

Про це у Брюсселі заявив заступник генерального директора Генерального директорату Єврокомісії з енергетики Клаус-Дітер Борхгардт, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Таку заяву Борхгардт зробив під час дискусії на конференції «Боротьба за енергетичну безпеку ЄС».

У заході, який був проведений під егідою європейського відділення видання POLITICO за сприяння Групи «Нафтогаз України», взяли участь провідні фахівці енергетичної та газової галузі від Єврокомісії, європейських країн та Сполучених Штатів.

Представник Єврокомісії відповів на запитання кореспондента Укрінформу, чи розглядає вона варіант закупівлі європейськими споживачами російського газу на східних кордонах України, з урахуванням повної інтеграції Нафтогазу в європейський енергетичний ринок.

«Це, безумовно, є можливістю. Ми обговорювали її як один з варіантів, особливо коли росіяни висували аргумент, що українська ГТС є ненадійною. Ми сказали – добре, тоді ми візьмемо це на себе, і будемо купувати газ на російському кордоні, і вже наші постачальники візьмуть на себе ці ризики.  Ми працювали над цим разом з українцями», — розповів Клаус-Дітер Борхгардт.

При цьому він зауважив, що на той момент жоден з європейських операторів не був готовий змінити пункт постачання, який був погоджений у контракті з Газпромом. Це той пункт, який має погоджуватися між сторонами, хоча Газпром поки що від такої опції відмовляється.

«Тож – так, для нас це є варіантом, і цей варіант не видаляється зі столу переговорів. Але ви маєте розуміти – необхідно, щоб усі сторони з цим погодилися – наші, європейські споживачі, і Газпром, як продавець та постачальник», — додав Борхгардт.

Свою думку з цього приводу висловив також представник Державного департаменту США, директор енергетичної дипломатії у Європі, Західній півкулі та Африці Колін Клірі.

«З американської точки зору це цікава концепція, особливо враховуючи, що це не звичайні бізнесові відносини. Тому що країни, де-факто, перебувають у війні. Тож таке перегрупування з нашими партнерами може бути рішенням. Причина, чому ці переговори досі не йдуть на серйозному рівні – це тому, що є «Північний потік», який усуває невідкладність цього питання. Але, якщо зняти з рахунку «Північний потік-2», така ідея може розглядатися у майбутньому як шлях», — зазначив американський урядовець.

Автор:

(Всего статей: 5995)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: