У Європі говорять про можливість закупівлі російського газу на східному кордоні України

У Європі говорять про можливість закупівлі російського газу на східному кордоні України
Європейська комісія не знімає з порядку денного варіант, за яким російський газ європейські компанії купуватимуть у Газпрому безпосередньо на східних кордонах України.

Про це у Брюсселі заявив заступник генерального директора Генерального директорату Єврокомісії з енергетики Клаус-Дітер Борхгардт, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Таку заяву Борхгардт зробив під час дискусії на конференції «Боротьба за енергетичну безпеку ЄС».

У заході, який був проведений під егідою європейського відділення видання POLITICO за сприяння Групи «Нафтогаз України», взяли участь провідні фахівці енергетичної та газової галузі від Єврокомісії, європейських країн та Сполучених Штатів.

Представник Єврокомісії відповів на запитання кореспондента Укрінформу, чи розглядає вона варіант закупівлі європейськими споживачами російського газу на східних кордонах України, з урахуванням повної інтеграції Нафтогазу в європейський енергетичний ринок.

«Це, безумовно, є можливістю. Ми обговорювали її як один з варіантів, особливо коли росіяни висували аргумент, що українська ГТС є ненадійною. Ми сказали – добре, тоді ми візьмемо це на себе, і будемо купувати газ на російському кордоні, і вже наші постачальники візьмуть на себе ці ризики.  Ми працювали над цим разом з українцями», — розповів Клаус-Дітер Борхгардт.

При цьому він зауважив, що на той момент жоден з європейських операторів не був готовий змінити пункт постачання, який був погоджений у контракті з Газпромом. Це той пункт, який має погоджуватися між сторонами, хоча Газпром поки що від такої опції відмовляється.

«Тож – так, для нас це є варіантом, і цей варіант не видаляється зі столу переговорів. Але ви маєте розуміти – необхідно, щоб усі сторони з цим погодилися – наші, європейські споживачі, і Газпром, як продавець та постачальник», — додав Борхгардт.

Свою думку з цього приводу висловив також представник Державного департаменту США, директор енергетичної дипломатії у Європі, Західній півкулі та Африці Колін Клірі.

«З американської точки зору це цікава концепція, особливо враховуючи, що це не звичайні бізнесові відносини. Тому що країни, де-факто, перебувають у війні. Тож таке перегрупування з нашими партнерами може бути рішенням. Причина, чому ці переговори досі не йдуть на серйозному рівні – це тому, що є «Північний потік», який усуває невідкладність цього питання. Але, якщо зняти з рахунку «Північний потік-2», така ідея може розглядатися у майбутньому як шлях», — зазначив американський урядовець.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: