Коболєв назвав передумову збереження транзиту газу територією України

Коболєв назвав передумову збереження транзиту газу територією України
Виокремлення нового незалежного оператора газотранспортної системи є передумовою для збереження транзиту, однак не гарантує цього.

Про це в інтерв’ю ТСН.uа сказав голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Для України якісно і вчасно зробити анбандлінг – це як купити квиток. Якщо буде квиток, буде шанс виграти. Якщо квиток не купити, то виграти неможливо», — сказав Коболєв, однак припустив, що навіть у разі успішного анбандлінгу Росія все одно може зупинити транзит.

За словами Коболєва, український парламент в ідеалі має внести необхідні законодавчі зміни щодо управління ГТС у травні.

«Ми очікуємо, що зараз мине важкий передвиборчий період, і парламент найближчим часом розгляне необхідне законодавство і проголосує. Анбандлінг є однією з умов, які висуває Європейський Союз. І якщо ми розраховуємо на допомогу Євросоюзу в збереженні транзиту, нам потрібно зробити відділення оператора ГТС правильно. Думаю, що депутати почують, що якщо цього не зробити правильно, то існує велика ймовірність, що саме українська сторона – не європейці, не німці, не «Газпром» — буде винна у втраті Україною транзиту газу», — наголосив Коболєв.

Він також нагадав, що Україна готова до нового арбітражного процесу в Стокгольмі, якщо контракт на транзит не буде підписано.

«Процес розпочато, вже визначено графік слухань. Новий арбітраж є дуже важливим інструментом для того, щоб ми як держава, у випадку, якщо не зможемо домовитися з Газпромом про підписання нового контракту і збереження транзиту, щоб ми могли отримати компенсацію за втрату вартості нашої ГТС. Це, за великим рахунком, наша можливість отримати гроші, якщо транзит буде зупинений. Ми говоримо про претензії на суму близько 12 млрд доларів США. Велика частина цієї суми відображає ту втрату вартості української ГТС, яка відбудеться, якщо Газпром не підпише контракту з українським оператором ГТС і відмовиться продовжувати транзит», — додав Коболєв.

Очільник Нафтогазу нагадав, що де-факто Газпром блокує можливість всіх інших постачальників газу користуватися вітчизняною ГТС, – це раніше був Туркменістан, Узбекистан, Казахстан, потенційно нею користуватися могли приватні російські компанії.

«Враховуючи цю ситуацію, на нашу думку, Газпром повинен нести відповідальність за подібну втрату вартості, — підсумував Коболєв.

Автор:

(Всего статей: 6314)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Третий «энергомост», который свяжет Латвию и Эстонию, будет введен в эксплуатацию в конце 2020 года.

  Об этом пишут «ЭлектроВести».

  Данный проект подразумевает под собой строительство электроподстанции, которая будет размещена на юго-западе Эстонии в городе Килинги-Нымме, и прокладку линии электропередачи длиной 176 км.

  Линия с мощностью 330 кВ соединит подстанцию с латвийской столицей по маршруту Руйена-Алоя-Лимбажи-Саулкрасты-ТЕЦ-2.

  На сайте независимого оператора системы передачи электроэнергии в Латвии указано, что общая стоимость реализации «энергомоста» составит 84 млн евро. Участниками проекта являются латвийская компания Elko, эстонская Leonhard Weiss Energy и польская Selpol.

  Цель строительства «энергомоста» — увеличить энергоэффективность в регионе путем повышения пропускной способности и трансграничной передачи энергии.

  Читайте в «Терминале», Эстония и Латвия осенью намерены ввести пошлину на импортируемую российскую электроэнергию.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, Торговля, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: